• 23 maja 2024 05:15

Poranny Bieg po Plantach, tradycyjna inicjatywa sportowa organizowana przy okazji konferencji Kardiologia Prewencyjna w Krakowie już od sześciu lat, w tym roku zmienia formułę na… zdalną! Jak to możliwe?

Organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw sytuacji epidemiologicznej związanej z pandemią COVID-19 i zaproponować aktywność fizyczną korzystną dla serca, którą każdy może wykonać bez narażania się na ryzyko zakażenia koronawirusem! Tegoroczna inicjatywa odbywa się pod hasłem „Zadbaj o Serce Nie Wychodząc z Domu!”. Patronem medialnym akcji jest ogólnopolski magazyn Głos Seniora.

  • Celem organizacji naszego biegu od początku była i jest promocja regularnej, niezależnej od warunków pogodowych aktywności fizycznej oraz promowanie formy tej aktywności dostosowanej do możliwości każdej osoby. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, która jest szczególnie niebezpieczna dla pacjentów kardiologicznych i seniorów, zmieniamy formułę na zdalną, ale również skuteczną! – mówi prof. Piotr Jankowski, organizator. – Kontynuując sportową inicjatywę mimo pandemii, chcemy przypomnieć, jak ważna jest systematyczna aktywność fizyczna zarówno w profilaktyce chorób serca i naczyń, jak i dla pacjentów z tymi chorobami. Nie można o tym zapominać, również w trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii COVID-19. – dodaje profesor.

W tym roku Organizatorzy wspólnie z wybitnymi lekarzami i przedstawicielami administracji publicznej poprzez motywujące filmiki w mediach i mediach społecznościowych zachęcają do podjęcia miesięcznego wyzwania na rzecz zdrowego serca począwszy od symbolicznego dnia 21 listopada 2020 r. od 7:00 rano, który zawsze był tradycyjnym dniem Biegu po Plantach.

  • Zapraszamy wszystkich do zamieszczania swoich filmików dokumentujących aktywność fizyczną w domu na naszym profilu na Facebook’u, wspólnie motywujmy się do utrzymania aktywności fizycznej, mimo trudnego czasu pandemii. – zachęca prof. Piotr Jankowski.

Zapraszamy na profil Biegu po Plantach: https://www.facebook.com/biegpoplantachkrakowskich

Szczegółowych informacji udziela:
Ewelina Zych-Myłek
IQ Eleven
mob: 660-519-565
mail: ewelina.mylek@gmail.com

Skip to content