• 19 maja 2024 09:22

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy zorganizowali 14 listopada survivalowe spotkanie w lesie. Okazją był Ogólnopolski Dzień Seniora.

Wywrócone drzewka pełniły rolę foteli

Surowe zakazy SANEPIDU zezwalają obecnie na spotkania tylko pięciu osobom. Co jednak zrobić, jak chęć spotkania z przyjaciółmi jest silniejsza niż obostrzenia? Odpowiedź na to pytanie znalazło 17 zapalonych „kijkarzy” z Kazimierzowskiego UTW.

W żółtych płomieniach liści, czyli polska jesień

– Aby być w zgodzie z nakazami, piechurzy nordic walkig podzielili się na cztery grupy. Pierwsza z nich przygotowała słodki poczęstunek w leśnej głuszy. Spacerowicze mogli znaleźć w środku lasu pyszny tort, gorącą kawę i aromatyczną herbatę! Jak się ktoś dobrze wsłuchał, to mógł usłyszeć też muzykę taneczną – mówi zachwycona spacerem Sabina Bzdzion.

Czekoladowe Mikołaje przypominają o nadchodzących Świętach
Tańce i swawole w leśnej głuszy

Kolejne grupki podchodziły do „paśnika z poidełkiem”, aby posmakować wielki tort ufundowany przez jednego z uczestników spaceru. Seniorzy pojawiali się w odstępach około kwadransowych. Przy okazji Święta każdy spacerowicz otrzymał upominki przekazane dla KUTW przez wicemarszałka Senatu RP, Michała Kamińskiego – dodaje z uśmiechem Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW.

Tort na Ogólnopolski Dzień Seniora
Płyty z muzyką patriotyczną przekazane słuchaczom KUTW przez marszałka Senatu RP – Michała Kamińskiego

– Nie jest pewne, kiedy możliwe będzie kolejne cykliczne spotkanie „kijkarzy”. Dla tego już dziś, uprzedzając możliwe obostrzenia,  sprezentowałem koleżankom i kolegom czekoladowe Mikołaje – relacjonuje zatroskany Edwin Bir.

Mamy już serdecznie dosyć tej całej pandemii

”Młodzi inaczej” idąc na miejsce zbiorki zlokalizowanej w leśnych ostępach podziwiali po drodze barwy jesieni  i wybarwiające się liście. Na miejscu spotkania brakowało nam jedynie wygodnych foteli. Cóż, starość nie radość
–  podsumowuje spacer zrelaksowana Czesława Makowska.

Koleżanka Irena Czyżak częstuje własnymi domowymi wypiekami
Przenośny piecyk do podgrzewnia wody na kawę i herbatę
Skip to content