• 25 stycznia 2022

Jak nas wesprzeć?

Poniżej znajdziesz informacje, w jaki sposób możesz wesprzeć działalność naszego Stowarzyszenia i pomagać z nami seniorom w całej Polsce.Przekaż 1%! – (KRS: 0000225549)

Przekaż 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia MANKO. Działalność organizacji pożytku publicznego, jaką jest Stowarzyszenie MANKO (wydawca Głosu Seniora oraz pomysłodawca Programu Ogólnopolska Karta Seniora) zależna jest między innymi od środków pozyskanych z darowizn, w tym funduszy przekazanych w czasie rozliczania się z fiskusem, w ramach 1% podatku.


Przekaż nam darowiznę!

Wesprzyj nasze działania, poprzez przekazanie nam darowizny.

Stowarzyszenie MANKO, Siarczki 16, 30-698 Kraków

nr rachunku: 66 2490 0005 0000 4600 9366 4184


Dlaczego warto nas wesprzeć?

  • jesteśmy organizatorem licznych kampanii społecznych dedykowanych osobom 60+ m.in.: Solidarni z Seniorami, Stop Korona-Oszustwom, Stop Manipulacji – nie daj się oszukać oraz Bezpieczny Senior.Jesteśmy także inicjatorem kampanii mających na celu ukazanie istotnych problemów społecznych i edukację z zakresu rozmaitych dziedzin życia codziennego np. Lokal Bez Papierosa, Polska Bez Dymu, Nie pal przy dziecku, Palenie jest słabe, RyzyKOchania, Pilnuj Drinka, Zdrowie to styl życia;
  • od kilku lat we współpracy m.in. z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, Sejmową Komisją Polityki Senioralnej prowadzimy działania pro-seniorskie, które polegają głównie na edukacji i aktywizowaniu osób 60+. Do działań tych wykorzystujemy m.in. narzędzia takie jak: magazyn Głos Seniora w wersji ogólnopolskiej oraz lokalnych, a także Program Ogólnopolska Karta Seniora;
  • pracujemy zarówno na rzecz seniorów zrzeszonych w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Klubach Seniora i innych organizacjach seniorskich, a także osób niezrzeszonych. Wszystkich zachęcamy do aktywnego spędzania czasu, zdrowego stylu życia, a także udziału w licznych wydarzeniach tworzonych z myślą o osobach 60+. Stowarzyszenie MANKO jest organizatorem m.in. Ogólnopolskich Senioraliów w Krakowie. Jesteśmy obecni również na 150 wydarzeniach seniorskich w ciągu roku tj. dni seniora, seniorady, senioralia, targi seniora.

Przekaż nam 1%
Skip to content