• 23 czerwca 2024 14:25

ZAPRASZAMY NA CYKL KONFERENCJI PN. BEZPIECZNY SENIOR

mar 8, 2024 #Senior, #seniorzy

Statystyki z obszaru bezpieczeństwa osób starszych w Polsce są zatrważające. Jak wynika z oficjalnych danych – przestępcy, dzięki różnego rodzaju oszustwom wyciągają z kont bankowych seniorów ponad 140 milionów złotych rocznie. To jednak nie jedyny problem. Według statystyk, aż 45 proc. zabitych pieszych w wypadkach drogowych stanowią właśnie starsze osoby. Zjawisko wielolekowości w Polsce dotyczy aż 1/3 populacji osób po 65. roku życia. Dlatego edukacja osób starszych w obszarze bezpieczeństwa konsumenckiego, drogowego oraz lekowego jest tak potrzebna.

Wychodząc naprzeciw tym problemom, mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w cyklu pięciu konferencji pn. “Bezpieczny Senior” organizowanych przez Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego przy partnerstwie Województwa Małopolskiego oraz patronacie medialnym Głosu Seniora. Cykl konferencji odbędzie się w ramach naszej kampanii „Stop manipulacji, nie daj się oszukać” mającej na celu podniesienie świadomości oraz promowanie bezpieczeństwa osób starszych.

Każda z konferencji będzie poświęcona jednemu z kluczowych obszarów bezpieczeństwa seniorów, obejmując:
– Bezpieczeństwo Konsumenckie: Realizowane poprzez kampanię “Stop manipulacji, nie daj się oszukać”. Zajmiemy się problemem oszustw, nieuczciwych praktyk handlowych oraz sposobami ochrony przed nimi.
– Bezpieczeństwo Drogowe: Realizowane poprzez kampanię “Noś odblaski i żyj”. Skupimy się na bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach, promując noszenie odblasków i przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez osoby 60+.
– Bezpieczeństwo Lekowo-Zdrowotne: Realizowane poprzez kampanię “Zażywaj Leki Bezpiecznie!”. Przyjrzymy się zagrożeniom związanym z niewłaściwym stosowaniem leków oraz pokażemy, jak unikać niepożądanych interakcji i skutków ubocznych.

Podczas każdej z konferencji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji specjalistów z danej dziedziny, uczestniczyć w prezentacjach multimedialnych oraz wziąć udział w dyskusji. Podczas spotkania przewidziany jest poczęstunek oraz materiały edukacyjne dot. ww. kampanii. Naszym celem jest nie tylko dostarczenie wiedzy, ale także stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i budowania społeczności wspierającej bezpieczne życie osób starszych w Polsce.

Szczegóły cyklu konferencji podajemy poniżej:
11 marca 2024 – Tarnów, godz. 11:00
Miejsce: Dom Kultury Westerplatte
Adres: ul. Westerplatte 8a, 33-100 Tarnów

20 marca 2024 – Andrychów, godz. 11:00
Miejsce: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Miejski Dom Kultury
Adres: ul. Szewska 7, 34-120 Andrychów

21 marca 2024 godz. 10:00
Miejsce: Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny “Gubałówka”
Adres: ul. Spacerowa 4, Skawina.

26 marca 2024 – Harmęże, godz. 11:00
Miejsce: Klasztor Franciszkanów i Centrum św. Maksymiliana
Adres: ul. Franciszkańska 12, 32-600 Harmęże

27 marca 2024 – Biecz, godz. 11:00
Miejsce: Hala Sportowa w Bieczu
Adres: ul. Parkowa 1, 38-340 Biecz

Dołącz do kampanii Głosu Seniora! Stop manipulacji, Nie daj się oszukać!
Bądźmy Solidarni z Seniorami! Razem Damy Radę!
Organizator: Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego
Partner Główny: Województwo Małopolskie
Patronat Medialny: Głos Seniora
Kontakt do Mediów:
Szymon Kubik, tel. 512 057 047, promocja@manko.pl

MATERIAŁY DO POBRANIA:
Województwo Małopolskie Partnerem Głównym akcji Bezpieczny Senior https://glosseniora.pl/wp-content/uploads/Wojewodztwo-Malopolskie-Partnerem-Glownym-akcji-Bezpieczny-Senior.pdf
Informacja prasowa cyklu konferencji dochttps://glosseniora.pl/wp-content/uploads/Informacja-prasowa-cykl-konferencji.doc
Informacja prasowa cyklu konferencji pdfhttps://glosseniora.pl/wp-content/uploads/Informacja-prasowa-cykl-konferencji-1.pdf