• 25 lutego 2024 09:51

Królewskie Miasto Łęczyca

lut 14, 2023

Łęczyca, to królewskie miasto o korzeniach średniowiecznych, położone w samym centrum Polski, wchodzące w skład województwa łódzkiego. Miasto położone jest na lewym brzegu rzeki Bzury,
w pradolinie warszawsko-berlińskiej, o powierzchni 8,9 km 2, zamieszkiwane przez ok. 13,1 tys. mieszkańców. Dużym atutem Łęczycy jest jej atrakcyjne położenie komunikacyjne – 35 km na północ od Łodzi, 130 km od Warszawy.

Łęczyca w swojej bogatej, wielowiekowej historii, która sięga VI wieku pełniła ważne role administracyjne, obronne, gospodarcze i kulturowe. Tutaj historia doskonale współgra ze współczesnością. Łęczyca jest miastem szybko się przeobrażającym, nowoczesnym, dysponującym odpowiednią infrastrukturą przemysłową i bazą turystyczną, której serce stanowią ludzie oddani swojemu miastu, z rozsądkiem patrzący w przyszłość i tworzący miasto na miarę XXI wieku.

Wizytówką miasta jest widoczny z drogi krajowej nr 91 Zamek Królewski wzniesiony w połowie XIV stulecia za czasów panowania Kazimierza Wielkiego. W okresie swojej świetności był miejscem czasowego pobytu królów, ale dzięki licznym legendom jest uznawany jako siedziba słynnego w okolicy diabła Boruty.

Miasto Łęczyca przystąpiło do Programu Ogólnopolska Karta Seniora w 2022 roku.

Kartę Seniora można wyrobić za pośrednictwem:
Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy:
Urząd Miejski w Łęczycy
ul. Marii Konopnickiej 14
II piętro; pokój nr 30
tel. 0 24 721 03 26

e-mail: promocja@leczyca.info.pl

Wszelkie informacje dotyczące Miasta Łęczyca znajdują się na stronie www.leczyca.info.pl oraz profilu Facebook https://www.facebook.com/miastoleczyca

Skip to content