• 20 kwietnia 2024 12:10
widok z lotu ptaka na rynek w Nowym Brzesku, inne okoliczne budynki. pola oraz drzewa

GMINA NOWE BRZESKO
 
Gmina i Miasto Nowe Brzesko położona jest w Województwie Małopolskim, w powiecie proszowickim, 25 km od Krakowa. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XIII w. W 1279 r. książę Bolesław V Wstydliwy lokował miasto. 1 stycznia 1870 r. miasto utraciło prawa miejskie, by 1 stycznia 2011 r. je odzyskać.
Gmina posiada cenne walory krajobrazowe i przyrodnicze. Turystyczno-rekreacyjne oblicze przejawia się budową boisk sportowych, placów zabaw oraz organizacją wydarzeń kulturalnych. Posiadamy znakomite zaplecze gastronomiczno-hotelarskie w postaci Pałacu w Śmiłowicach, Domu Rekolekcyjnego św. Norberta w Hebdowie, Starej Stajni w Hebdowie, FishTruck w Pławowicach oraz punktów lokalnej gastronomii.


Zainwestuj w Nowym Brzesku
Na terenie gminy działa Nowobrzeski Obszar Gospodarczy. Geneza powstania NOG sięga 2006 roku. W 2017 r. rozpoczęliśmy intensywną współpracę z Krakowskim Parkiem Technologicznym. W strefie gospodarczej zainwestowało trzech strategicznych inwestorów. Posiadamy do wykorzystania 18 ha uzbrojonych działek, przystosowanych do rozpoczęcia inwestycji. Firmy inwestujące w Nowym Brzesku mogą skorzystać z pakietu usług KPT.

Tradycja i nowoczesność
XIII-w. układ miasta, Plac Wolności (d. Plac Solny) z XVIII -w. zabudową, budynek dawnej cerkwi prawosławnej z 1908 roku – obecnie Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku, Kościół parafialny w Nowym Brzesku z XVII w., drewniana dzwonnica z XVIII/XIX wieku,
XVIII w. figura św. Floriana, kompleks klasztorny z XIII w. w Hebdowie z kościołem z I poł. XIII wieku, Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie, Pałac w Śmiłowicach, Pałac w Pławowicach, Wiślana Trasa Rowerowa.

Ogólnopolską Kartę Seniora w Gminie Nowe Brzesko można wyrobić w:
Miejsce: Urząd Miasta i Gminy w Nowym Brzesku, ul. Krakowska 44, 32-120 Nowe Brzesko
Godziny przyjmowania:
Poniedziałek—Piątek 7:30-15:30
Kontakt:
UGiM Anna Świerk tel. 12 385 20 94
MGOPS Katarzyna Sikora tel. 12 385 26 55

Strona internetowa Gminy i Miasta Nowe Brzesko: www.nowe-brzesko.pl

Wiele innych atrakcji znajdziesz na portalu:
http://www.turystykawgminie.pl/nowebrzesko.

Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Brzesko – Krzysztof Madejski 
Urząd Gminy i Miasta Nowe Brzesko
ul. Krakowska 44
32-120 Nowe Brzesko
Tel. 12 3852094
Fax. 12 3850355
sekretariat@nowe-brzesko.pl

promocja@nowe-brzesko.pl
www.nowe-brzesko.pl
facebook.com/Nowe.Brzesko.ugim/
instagram.com/gminanowebrzesko
twitter.com/nowebrzeskougim

Skip to content