• 2 grudnia 2022

Krynica-Zdrój

lis 17, 2021

Krynica-Zdrój położona jest w dolinie potoku Kryniczanka na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Miasto kusi swoim mikroklimatem oraz zdrowotnymi walorami wód mineralnych, ma tez bogatą ofertę atrakcji. Przez cały rok zjeżdżają do miasta kuracjusze oraz rodziny z dziećmi. Natomiast zimą, ściągają tutaj głównie amatorzy białego szaleństwa ze względu na świetnie przygotowane trasy narciarskie . W centrum miasta znajduje się deptak gdzie przy sprzyjającej pogodzie spotkać można tłumnie spacerujących mieszkańców, kuracjuszy oraz turystów. Krynickim deptakiem spacerowali takie sławy jak Józef Piłsudski, Henryk Sienkiewicz, Jan Matejko, czy też Artur Grottger, Jan Kiepura oraz Julian Tuwim. Największym skarbem Krynicy-Zdrój są jej wody lecznicze : Słotwinka, Jan, Tadeusz oraz Zuber, które są serwowane w czterech czynnych pijalniach wód. Część z nich mieści się w zabytkowych budynkach przy krynickim deptaku, w sąsiedztwie Góry Parkowej, która jest jedną z ciekawszych atrakcji Krynicy Zdrój. Na Górę Parkową można wyjechać za pomocą najstarszej w Polsce, bo pochodzącej z roku 1937, kolejki linowo -terenowej.

W roku 2019 na Słotwinach powstała Wieża Widokowa, która  ma 49,5 metra wysokości, a ścieżki prowadzące do celu mają długość ponad kilometr.

W Paśmie Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim, znajduje się Jaworzyna Krynicka, wznosząca się na wysokość 1114 m. n.p.m. Tak, jak w przypadku Góry Parkowej i tutaj na szczyt wjechać można kolejką, choć tym razem gondolową. Jaworzyna Krynicka jest jednym z największych zimowych ośrodków narciarskich w Polsce. Z jednej strony kolejka gondolowa, a z drugiej całkiem sporo  tras narciarskich.

Krynica-Zdrój to wymarzone miejsce zarówno na wypoczynek letni jak i zimowy, mało jest w Polsce miejscowości, które oferują tak wiele atrakcji.

Ogólnopolską Kartę Seniora można wyrobić w:

Miejsce: Klub Senior+ – ul. Szkolna 3, 33-380 Krynica-Zdrój

Godziny przyjmowania: w godzinach otwarcia Klubu Senior +: poniedziałek – piątku 11:00-15:00

Kontakt: tel. 502 980 528,

e-mail: klub.seniora@opskrynica.pl

Strona internetowa: http://www.opskrynica.pl/klub-senior.php

Skip to content