• 22 lutego 2024 13:16

Ustroń to miasto uzdrowiskowe leżące nad rzeką Wisłą w regionie historycznym Śląska Cieszyńskiego. To bogactwo kulturalne, ale także różnorodność przyrodnicza i ogrom atrakcji turystycznych. Świetnie przygotowane szlaki górskie, ścieżki rowerowe czy miejskie deptaki spacerowe wspaniale wpasują się w plany urlopowe każdego turysty. Ustroń
otaczają piękne góry Beskidu Śląskiego, które zapewniają atrakcje o każdej porze roku.

W cieniu Równicy i Czantorii
Ustroń jest otoczony dwoma najbardziej znanymi szczytami w Beskidzie Śląskim. Równica przyciąga swoimi malowniczymi szlakami i wspaniałymi widokami na cały Górny Śląsk. Na wysokości 785 m znajduje się schronisko oraz restauracja. Na wszystkich fanów ekstremalnych doznań czeka największy park linowy w południowej Polsce. Z drugiej strony miasta na wysokości 995 m swoje uroki przedstawia Czantoria. Znajdziemy tam jedną z najbardziej znanych kolejek linowych w Polsce. Dla miłośników sportów zimowych Czantoria oferuje zawsze świetnie przygotowany stok narciarski. Ustroń zachęca do miejskich spacerów wzdłuż Wisły oraz korzystania z licznych skwerów, ławek czy hamaków. Każdy rowerzysta znajdzie ścieżkę rowerową dla siebie i swojej rodziny.

Odpoczynek dla każdego
Ukształtowanie terenu i bogactwo naturalne sprawiają, że miasto Ustroń może zaoferować rozrywkę każdemu. Aktywne spacery, zdobywanie szczytów, malownicze trasy rowerowe i stoki narciarskie to gama atrakcji, które czekają na Ciebie o każdej porze roku.

Ogólnopolską Kartę Seniora można wyrobić w :
Miejsce: Urząd Miasta Ustroń, Ewidencja ludności i dowody osobiste, ul. Rynek 1, 43-450
Ustroń
Godziny przyjmowania: od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30
Kontakt: tel. 33 85 79 302


Strona internetowa: www.ustron.pl

Skip to content