• 22 lutego 2024 12:17

KONFERENCJA TRANSPLANTOLOGII W ZABRZU

paź 14, 2021

Transplantologia to czasami jedyne wyjście, aby uratować życie człowieka. Czas w przestrzeni publicznej poświęcony temu tematowi jest niewystarczający.

Pod patronatem Głos Seniora 8 października o godz. 11:00 organizowana wspólnie ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, profesorem Marianem Zembalą oraz Fundacją BGK im. J.K. Steczkowskiego odbyła się konferencja prasowa z udziałem naszego ambasadora Głosu Seniora – Marka Pilcha , na której zostały poruszone ważne tematy m.in.:
– polska transplantologia na tle Europy,
– największe problemy transplantologii dziecięcej,
– podsumowanie prac związanych z budową nowej części SCCS,
– kształcenie kadry medycznej z Polski i z zagranicy.

W konferencji wzięli udział:
– prof. Marian Zembala – dyrektor naczelny SCCS,
– Beata Daszyńska-Muzyczka – prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego,
– dr hab. n. med. Michał Zembala – ordynator Oddziału Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia,
– Renata Kościelniak – prezes Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego,
– Wojciech Brewka – malarz – artysta,
– lekarze pediatrzy SCCS.

Polska ma doskonale wykształconą kadrę medyczną, która uczyła się pod okiem najlepszych specjalistów na świecie i w Polsce, a teraz kształci swoich kolegów po fachu z innych zagranicznych ośrodków. Jednak na co dzień lekarze spotykają się z niską świadomością społeczeństwa, a także personelu medycznego, który nie jest przygotowany do prowadzenia rozmów na temat przeszczepów u dzieci.

Konferencji towarzyszyła oficjalna prezentacja muralu na ścianie budynku SCCS, który stworzył jeden z najlepszych młodych twórców Wojciech Brewka. Mecenasem projektu jest Fundacja BGK.

Więcej informacji na stronie: https://media.bgk.pl/159156-bank-gospodarstwa-krajowego-wspiera-transplantologie

Skip to content