• 19 kwietnia 2024 12:18

Gmina Miejsce Piastowe

cze 4, 2021

Gmina Miejsce Piastowe leży w południowo – wschodniej części województwa podkarpackiego. Wchodzi w skład powiatu krośnieńskiego, obejmuje miejscowości: Miejsce Piastowe, Głowienkę, Łężany, Niżną Łąkę, Rogi, Targowiska, Widacz, Wrocankę Zalesie. Powierzchnia gminy wynosi 51,46 km kw. Mieszka tu 13,5 tys. osób.

Cała gmina znajduje się w strefie klimatu górskiego i podgórskiego. Siedzibą gminy jest Miejsce Piastowe – to miejscowość ruchliwa i tętniąca życiem. Miejsce Piastowe ma bardzo dobre warunki komunikacyjne, krzyżują się tu bowiem dwie drogi krajowe: nr 28 (Wadowice – Nowy Sącz – Jasło – Krosno – Sanok – Przemyśl) oraz nr 19 (Radom – Rzeszów – Domaradz – Miejsce Piastowe – Barwinek). Najbliższe drogowe przejście graniczne ze Słowacją w Barwinku odległe jest o 30 km. Przez teren gminy przebiegać będzie droga  Via Carpatia – europejska międzynarodowa trasa relacji „północ-południe”, łącząca Kłajpedę na Litwie z Salonikami w Grecji.

Miejscowości gminy to nowoczesne i zadbane wsie, działają w nich stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich, kluby seniora, angażujące się w życie społeczne i kulturalne swoich wsi. Na terenie gminy odbywa się wiele imprez cyklicznych i znajdują się ciekawe zabytki.

Ogólnopolską Kartę Seniora można wyrobić w:

Miejsce: Urząd Gminy Miejsce Piastowe, ul. Dukielska 14, 38-430 Miejsce Piastowe, II piętro, pok. 214

Godziny przyjmowania: PONIEDZIAŁKI w godz.: 7.00-15.00, od WTORKU do PIĄTKU w godz.: 7.00 -14.00

Kontakt: Karina Kordasiewicz, tel. 13 43 097 65, mail: kkordasiewicz@miejscepiastowe.pl

Strona internetowa:  www.miejscepiastowe.pl

Skip to content