• 20 kwietnia 2024 12:08

Ruszyła kampania edukacyjna “Zdrowie Seniorów”

29 marca na łamach e-wydania Gazety Wyborczej oraz na portalu www.byczdrowym.info ruszyła pod patronatem Stowarzyszenia MANKO i Głosu Seniora edukacyjna kampania „Zdrowie Seniorów”. Jej celem jest szerzenie świadomości o najważniejszych zagadnieniach, istotnych pod względem polepszenia jakości życia osób starszych. Publikacja stanowi kompendium wiedzy poparte wypowiedziami wybitnych ekspertów.

Na okładce wydania znalazła się Pani Mariola Bojarska-Ferenc, która opowiedziała o roli aktywności fizycznej niezależnej od wieku.

Szczególnie zachęcamy do lektury materiału na temat roli profilaktyki, który powstał we współpracy z drem n. med. Krzysztofem Czarnobilskim – specjalistą geriatrii, dyrektorem ds. lecznictwa Szpitala MSWiA w Krakowie i Przewodniczącym Rady Programowej Głosu Seniora (strona 2).

Zapraszamy również do lektury materiału na temat aktywizacji i wsparcia seniorów w dobie pandemii koronawirusa poprzez naszą ogólnopolską kampanię społeczną Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!. Na łamach artykułu Łukasz Salwarowski – Prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor Naczelny Głosu Seniora oraz DJ WIKA apelują o aktywizację w środowisku seniorów, gdyż brak aktywności może powodować różnego typu problemy natury zarówno fizycznej, jak i psychicznej (strona 12).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z publikacją!

Zachęcamy do zapoznania się z kampanią na portalu www.wyborcza.pl

Artykuły przeczytasz także na stronie www.byczdrowym.info

Skip to content