• 13 kwietnia 2024 02:50

GMINA KONOPNICA W PROGRAMIE GMINA PRZYJAZNA SENIOROM

mar 14, 2024 #Senior, #seniorzy
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

7 marca odbyła się inauguracja przystąpienia gminy Konopnica do Programu Gmina Przyjazna Seniorom –  Ogólnopolska Karta Seniora w gminie Konopnica.

 Uroczystość odbyła się w Dziennym Domu Pobytu dla Osób Starszych w Maryninie. Przybyło ponad 80 seniorów z całej  gminy zainteresowanych Programem.

 Pan dr. Inż. Marek Pilch ze Stowarzyszenia Manko wręczył na ręce wójta Mirosława Żydka certyfikat potwierdzający przystąpienie gminy do Programu. Otrzymaliśmy także certyfikaty dla przedsiębiorców z naszej gminy , którzy włączyli się do akcji zniżkowej.

 Uroczyście z rąk wójta oraz dr. Pilcha zostały wręczone karty dla przedstawicieli seniorów, których postawa inspiruje do aktywności innych. Kartę z nr 1 otrzymał p. Marek Nawra który był pomysłodawcą wprowadzenia karty w gminie, ponadto przewodniczące klubów seniora: Grażyna Zawadzka, Maria Kubecka oraz Bożena Flis.

Jako przykład podejmowania różnych wyzwań na emeryturze uhonorowaliśmy p. Irenę Woć, Marię Bucoń oraz zasłużoną społeczniczkę z Motycza Leśnego, p. Zofię Plutę.

Do Programu przystąpił także Jan Łopata, poseł na sejm 5 kadencji.

Pan Marek Pilch jest Ambasadorem Zdrowego Stylu Życia, dlatego na swoim przykładzie opowiadał o zbawiennym wpływie ruchu oraz diety na stan zdrowia. Zachęcał do aktywności, nie tylko fizycznej, ale także umysłowej.

Aktywność to życie!  To sposób na czucie się częścią społeczności, na bycie otwartym na nowe, na wyjście z domu, na pokazaniu się światu. Właśnie taki sposób na starość znaleźli muzycy  Kapeli Konopnickie Korale, którzy  w zaprezentowanym repertuarze wyśpiewali tę radość życia.  Tę pasję  słychać w każdej nucie i słowie.

 Program Ogólnopolska Karta Seniora poza zniżkami w całej Polsce promuje aktywności osób wieku emerytalnym, oferuje wsparcie wszelkich inicjatyw dążących ku temu oraz prowadzi akcje uświadamiające o zagrożeniach i oszustwach.

 Firmy, które przystąpiły do Programu na terenie naszej gminy to:

Salon Urody Patryk Prokopowicz Kozubszczyzna 65 – 5 % zniżki

Hotel Korona w Zemborzycach Tereszyńskich -20 % zniżki na strefę SPA oraz 10 % na usługi hotelowe

Restauracja Stacja Motycz, Kozubszczyzna 65 – 10% zniżki na dania z karty

Dworek Mieszczański, Konopnica – 5% zniżki

Każda chętna osoba w  wieku 60 lat, będąca mieszkańcem gminy Konopnica może otrzymać Ogólnopolską Kartę Seniora w Urzędzie Gminy Konopnica, pok. 30

Skip to content