• 18 lipca 2024 22:56

Bliżej seniorów – rzeźbienie ludzkich serc…

mar 14, 2024 #Senior, #seniorzy

26 lutego 2024 roku Stowarzyszenie „Nasza Ostoja” zorganizowało spotkanie z Łukaszem Salwarowskim, prezesem Stowarzyszenia MANKO, oraz Markiem Pilchem, ambasadorem „Głosu Seniora”. Wydarzenie poprowadziła prezes Iwona Roch.

Magazyn „Głos Seniora” to przede wszystkim miejsce dla seniorów oraz organizacji i osób działających na ich rzecz. Stowarzyszenie „Nasza Ostoja” w Ciechocinku dziękuje za wyróżnienie i niecodzienne spotkanie, które stało się okazją do wymiany doświadczeń. Podjęto wiele interesujących kwestii dotyczących środowiska seniorów. Prezes i redaktor naczelny Łukasz Salwarowski przedstawił ofertę edukacyjno-aktywizujących konkursów: „Stylowi Seniorzy”, „Senior Działkowiec”, „Zwierzak lekiem na samotność”, „Przekaż nam swój przepis”, „Miłość po 60-tce”, „Senior Wynalazca”, „Podziel się swoją twórczością”. Z dużym zaangażowaniem i przekonaniem mówił także o kampanii „Poznaj swojego sąsiada seniora”. Wywiązała się ciekawa dyskusja, a lokalni seniorzy odkrywali swoje umiejętności i talenty – zaprezentowali rękodzieło i prace przygotowywane na świąteczny kiermasz wielkanocny.

Przestrzeń stworzona z myślą o seniorach

Ambasador Głosu Seniora Marek Pilch zwrócił uwagę na wpływ aktywności fizycznej na zdrowie seniorów. Opowiadał o funkcjonowaniu organizmu, wydajności, systematycznej pracy nad sobą i wewnętrznej dyscyplinie – to niepodważalne aspekty osiągnięcia  sukcesu. Ruch to zdrowie więc trzeba robić  wszystko, aby o niego dbać, a okazji i sposobów jest naprawdę wiele. W ciekawej dyskusji poruszono kwestię współpracy i współdziałania: przyjaciel senior zmotywuje i nie pozwoli zwątpić. Głos w dyskusji zabrała między innymi przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Ciechocinku – Wiesława Taranowska.

Stowarzyszenie „Nasza Ostoja” w Ciechocinku to kolejne miejsce przyjazne seniorom. Liczymy, że stworzenie płaszczyzny do dialogu i wymiany doświadczeń  przyczyni się do stworzenia świata przyjaznego dla nas wszystkich. Dziękujemy za owocne i przyjazne spotkanie.