• 20 czerwca 2024 23:31

CHARAKTERYSTYKA

Gmina Ryki jest gminą miejsko-wiejską liczącą ok. 20 tysięcy mieszkańców, położoną w północno-zachodniej części województwa lubelskiego i jedną z 6 gmin należących do powiatu ryckiego, którego „stolicą” jest Miasto Ryki. Położenie przy drodze krajowej nr S17 biegnącej od Warszawy do Lublina i dalej do przejścia granicznego Hrebenne, a także fakt, że Ryki to jedna z największych miejscowości na tej trasie oraz pierwsze miasto w woj. lubelskim na tym szlaku, stanowią istotną przewagę konkurencyjną Gminy Ryki. Obecna dostępność komunikacyjna Gminy Ryki przy trasie S17, a dodatkowo bezpośrednio przy szlaku kolejowym Dęblin – Łuków należy do jej silnych stron. Takie położenie to dostęp do dużego rynku możliwych odbiorców i konsumentów. Jest to jeden z istotniejszych czynników branych pod uwagę przez potencjalnych inwestorów podczas wyboru lokalizacji inwestycji.

    Doskonałym miejscem na rozpoczęcie inwestycji są tereny przy ulicy Lubelskiej. Atutem tego miejsca jest logistyka. Działki znajdują się przy drodze wojewódzkiej, w odległości tylko 3,2km od zjazdu z drogi krajowej S17 i 1,8km od trasy kolejowej. Lotniska oddalone są jedynie o kilkadziesiąt kilometrów. W bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej oraz w pobliżu zabudowy mieszkaniowej zlokalizowane są tereny przeznaczone pod usługi. Po drugiej stronie miasta, również bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej w kierunku Warszawy znajdują się tereny o takim samym przeznaczeniu. Na terenie Ryk obecnie dostępnych jest około 100 hektarów nieruchomości, na których mogą powstać duże zakłady i przedsiębiorstwa usługowe. Bez wątpienia ilość obecnych i potencjalnych terenów inwestycyjnych wpływa pozytywnie na atrakcyjność inwestycyjną Gminy Ryki.

    O atrakcyjności inwestowania w Rykach mogą świadczyć już istniejące zakłady produkcyjne i usługowe, zatrudniające wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Przedsiębiorstwa współpracujące ze znanymi firmami międzynarodowymi jak również produkujące na rynki europejskie i światowe, to doskonała wizytówka potencjału drzemiącego w Gminie Ryki jak i mieszkających tu ludziach, potencjalnych pracownikach. Dobrze rozwinięty system oświaty, kształci na najwyższym poziomie od przedszkolaka do absolwenta studiów wyższych.

    Zlokalizowane w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie urzędy i instytucje, umożliwią szybkie i profesjonalne załatwienie wszystkich spraw zawiązanych z rozpoczęciem inwestycji oraz dalszym funkcjonowaniem firmy. Znacznie ogranicza to cenny czas spędzany na załatwianiu dokumentacji formalno-prawnej.

    Wszystko to położone w pięknej okolicy gminy Ryki i przy malowniczych uliczkach naszego miasta. Gdzie nawet po pracy każdy znajdzie miejsce do odpoczynku. Baza sportowa, korty tenisowe, basen, kilometry szlaków rowerowych zapewniają możliwości odpoczynku. Organizowane przez instytucje kultury oraz restauracje i puby imprezy na świeżym powietrzu oraz w kameralnym gronie, zapewniają dodatkowe doznania kulturalne. Można powiedzieć, że Gmina Ryki idealnie spełnia funkcję rekreacyjno-wypoczynkową.

Dogodne warunki do inwestowania, otwartość ludzi oraz wyjątkowo malownicze miejsca sprawiają, że w naszej gminie, żyje się dobrze.

Ogólnopolska Karta Seniora

Ogólnopolską Kartę Seniora można będzie wyrobić w Ośrodku Pomocy Społecznej w Rykach ul. Poniatowskiego 12, 08-500 Ryki , tel. 81 86 57 177