• 29 maja 2024 14:49

Uwielbiasz freeride i chcesz wybrać niezawodne kije narciarskie? Jesteś w dobrym miejscu. Podpowiadamy, na które elementy należy zwrócić uwagę, aby cieszyć się swobodną i bezpieczną jazdą poza stokami. Z naszymi wskazówkami z powodzeniem wybierzesz akcesoria doskonale dostosowane do własnych potrzeb.

Kije narciarskie do freeride’u – wybierz odpowiednią długość

Wybór kijów narciarskich o właściwej długości zapewni Ci swobodną jazdę na co dzień. W trudnych warunkach terenowych sprawdzą się nieco dłuższe akcesoria niż w tradycyjnym narciarstwie alpejskim. O czym warto pamiętać podczas zakupów?

Zazwyczaj narciarze o wzroście 180 cm sięgają po kije o długości 125 cm, co umożliwia im łatwą kontrolę nad deskami. Jednak w przypadku freeride’u warto zwrócić uwagę, że kije zapadają się w głębokim śniegu i dodać kilka centymetrów. Dzięki temu łatwiej stawisz czoła trudnym wyzwaniom i pokonasz dynamiczne zjazdy. Zwróć uwagę, że w dobrych sklepach znajdziesz kije o regulowanej długości. To świetna propozycja dla wymagających narciarzy, którzy szukają uniwersalnych i niezawodnych rozwiązań. Najlepiej dokładnie zapoznać się z ofertą modeli i porównać je pod kątem specyfikacji.

Odpowiednia konstrukcja kijków do freeride’u

Kolejnym ważnym aspektem jest wytrzymałość kijów do freeride’u. Najpopularniejsze są wykonane z aluminium lub kompozytu węglowego. Aluminiowe konstrukcje są trwałe i stosunkowo tanie, lecz cięższe. Kompozyt węglowy to lżejsza i bardziej elastyczna alternatywa. Wybór zależy więc od osobistych preferencji, lecz sprawdź odporność na uderzenia i nacisk oraz możliwość absorbowania uderzeń i wstrząsów.

Ponadto zwróć uwagę na uchwyt kija, który gwarantuje pewny chwyt i łatwość panowania nad nartami. Niektóre modele  mają specjalne paski, które odpinają się podczas upadku, co może zapobiec urazom. Pamiętaj, że w przypadku freeride bezpieczeństwo to absolutna podstawa.

Większe talerzyki zapobiegają zapadaniu się kija w głębokim śniegu. Jednak te mniejsze mają niższe opory powietrza, co wpływa na szybkość. Dlatego to właśnie styl jazdy ma kluczowe znaczenie.

Zanim dokonasz zakupu, zwróć uwagę na specyfikację techniczną kijków, która obejmuje wszystkie ważne informacje o wymiarach czy materiale wykonania. Analiza tych czynników pozwoli Ci dokonać udanego zakupu.

Waga kijków do freeride’u

Przy szybkiej jeździe w trudnych warunkach liczy się każdy gram wyposażenia. Doświadczeni narciarze dobrze wiedzą, że lżejsze kije są łatwiejsze w manewrowaniu. To bardzo ważne w przypadku freeride’u, gdzie ruchy powinny być dynamiczne dla uzyskania jak najlepszych efektów. 

Możesz mieć pewność, że lekkie kije narciarskie do freeride’u nie będą dodatkowym obciążeniem, a zapewnią wygodne i łatwe manewrowanie niezależnie od panujących warunków. Dzięki temu z powodzeniem stawisz czoła nawet bardzo trudnym trasom, dbając o komfort i bezpieczeństwo.

Kije narciarskie do freeride’u – podsumowanie

Wiesz już, że o wyborze kijów narciarskich nigdy nie może decydować przypadek. Pamiętaj, że jazda na nartach freeride’owych wymaga nieco innych rozwiązań niż jazda klasyczna. Wystarczy jednak zwrócić uwagę na długość kijów i wielkość talerzyków. Równie ważnym aspektem jest konstrukcja, która powinna być lekka, a zarazem wytrzymała i odporna na wstrząsy.

Gdzie szukać lekkich i solidnie wykonanych kijów? Wejdź na stronę sklepu Ski Race Center – https://skiracecenter.pl/1008-kije-narciarskie. Znajdziesz tam wysokiej klasy produkty wyłącznie od renomowanych marek. Ponadto możesz liczyć na pomoc ze strony tutejszych ekspertów, którzy udzielą Ci pomocnych wskazówek.

Skip to content