• 29 lutego 2024 17:08

Jak działa w terenie Ogólnopolska Karta Seniora

Prezes Leśnego Domu Seniora w Piastowie, Krzysztof Pazdan, odebrał certyfikat Ogólnopolskiej Karty Seniora przyznany przez redakcję GŁOSU SENIORAPrezes Leśnego Domu Seniora w Piastowie, Krzysztof Pazdan, odebrał certyfikat Ogólnopolskiej Karty Seniora przyznany przez redakcję GŁOSU SENIORA

Po przystąpieniu do Ogólnopolskiej Karty Seniora znacznie wzrosło zainteresowanie ofertą Leśnego Domu Seniora w Piastowie. Na początku sierpnia obchodziliśmy w Polsce święto Pracownika Opieki nad Osobami Starszymi. Jako AMBASADOROWIE „GŁOSU SENIORA zostaliśmy z żoną zaproszeni do w LDS. Dzięki temu mieliśmy możliwość  aby zapoznać się z działalnością tej placówki od tak zwanej „podszewki”. Zobaczyliśmy na czym polega ciężka praca opiekuna osoby starszej. Przekonaliśmy się naocznie, że tym zawodzie liczy się przede wszystkim empatia i chęć niesienia pomocy.

-Leśny Dom Seniora w Piastowie koło Żnina przystąpił 2 lata temu do Ogólnopolskiej Karty Seniora. Dzięki reklamie na łamach tego poczytnego periodyku znacznie zwiększyło się zainteresowanie naszą ofertą. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza ogólnodostępna zniżka w wysokości 10%. Można ją uzyskać przy zakupie zabiegów rehabilitacyjnych, turnusów wypoczynkowych i relaksacyjnych oraz usług SPA. W okresie letnim w naszym LDS coraz więcej osób korzysta z turnusów tzw. wytchnieniowych . W porozumieniu z MOPS kierowani są do nas ciężko chorzy seniorzy. Ich rodziny mogą w tym czasie odpocząć od męczącej codziennej opieki nad krewnymi.  Umożliwiamy im tym samym wyjazd na przykład na wakacje  – informuje właściciel Leśnego Domu Seniora, prezes Krzysztof Pazdan.

– Przy okazji pobytu w Leśnym Domu Seniora w Piastowie zostaliśmy zaproszeni na koncert pt. ”Włoskie lato”. Impreza odbyła się w wypełnionym po brzegi pięknym amfiteatrze. Występ piosenkarki Bianki Urbanowskiej został nagrodzony gromkimi brawami.  Oklasków nie szczędzili artystce miłośnicy włoskiej muzyki. Jako przerywnik mieliśmy możliwość podziwiać pokaz damskiej mody. Modelki ubrane  zostały przez znany żniński butik ”GUST” należący Anny Bursztyńskiej.Następnie na scenie pojawił się, Alberto Amati. To rodowity Włoch, prawdziwy wulkan energii. Jego ponad godzinny recital rozgrzał widzów do białości. W repertuarze piosenkarza znalazły się znane na całym świecie włoskie przeboje. W finale  wystąpił w ducie z  Bianką Urbanowską wywołując owację na stojąco – wspomina ambasadorka „GŁOSU SENIORA” , Bożena Sałacińska.

-Miłym akcentem na zakończenie spotkania było wręczenie przez Bożenę Sałacińską,  drobnych upominków w imieniu redakcji „GŁOSU SENIORA”.  Otrzymali je w uznaniu długoletniej współpracy z bydgoskimi seniorami: prezes LDS Krzysztof Pazdan i managerka, Magdalena Paluszkiewicz – mówi Magdalena Schmidt, współorganizatorka koncertu

autor:
Miłosz Sałaciński
AMBASADOR “GŁOSU SENIORA

Skip to content