• 22 maja 2024 10:23

Gminne Senioralia w Gminie Bobrowniki

Seniorzy z Gmina Bobrowniki świętowali w hali widowiskowo – sportowej LUX w Rogoźniku a to wszystko za sprawą Gminnych Senioraliów, które odbyły się 19 sierpnia.

Pierwsze Senioralia miały miejsce cztery lata temu w zdecydowanie mniejszym składzie. W tym roku frekwencja dopisała, tak samo jak pogoda, seniorzy wypełnili całe trybuny.

Uroczystość została rozpoczęta prezentacją członków Gminnej Rady Seniora, która powstała w 2020 roku, a jej inicjatorem była Małgorzata Bednarek Wójt Gminy Bobrowniki.

Kolejnym punktem uroczystości były przygotowane wykładu dla seniorów. Ambasador Stowarzyszenie MANKOGłos SenioraMarek Pilch opowiedział o naszej kampanii Stop Manipulacji – nie daj się oszukać.

Natomiast Eko doradca z Urzędu Gminy przedstawiła formy oszczędzania i dbania o planetę.

Po interesujących wykładach przyszedł czas na przegląd twórczości senioralnej. Na scenie pojawili się seniorzy, którzy zgłosili chęć udziału w kategoriach takich jak śpiew, bitwa na dowcipy, czy eko gra. Odbył się także pierwszy ekologiczny pokaz mody, w którym udział wzięło szesnastu modeli z terenu gminy. Zaprezentowali własnoręcznie wykonane stroje, które oceniane były przez jury pod kątem recyklingu oraz ekologii.

Zakończenie uroczystości uświetnił występ zespołu Swojaki podczas którego seniorzy bardzo dobrze się bawili. W sobotnie popołudnie był również czas na rozmowy w kuluarach, wspólną kawę i wspomnienia lat młodzieńczych.

Autor: Paulina Skowrońska

Skip to content