• 20 kwietnia 2024 11:53

Festiwal Ojce i Dziatki rozkręci wyobraźnię w Opolu!

7 sierpnia już po raz trzeci Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu zapraszają na prawdziwą ucztę literacką. 


Tym razem z dziećmi spotka się jedna z najlepszych animatorek kultury –  Małgorzata Swędrowska, autorka znakomitego cyklu książek „Moja mama, mój tata” „Moja babcia, mój dziadek”, „Mój brat, moja siostra” oraz uwielbianego przez dzieci „Elementarza w podskokach”. Pani Małgorzata podkreśla, że aktywne spotkania, podczas których nie tylko oczka i uszka dzieci są zachwycone, ale też nóżki są zajęte, to priorytet w promocji czytelnictwa. 


seniorzy bawią się z dziećmi na Festiwalu

Festiwalową nowością będzie niepublikowana jak dotąd niezwykła  wystawa wybranych polskich komiksów. Jak podkreśla dyrektor programowa Festiwalu Agnieszka Karp-Szymańska – „Komiksy, choć zawsze popularne, od kilku lat przeżywają prawdziwy renesans. To już nie tylko propozycja dla wielbicieli fantasy. Wielu twórców komiksowych podejmuje tematy współczesne, ważne także
w świecie dzieci i młodzieży. Relacje rówieśnicze i międzypokoleniowe, a także emocje w wielu odcieniach – to tylko niektóre z tematów podejmowanych w przedstawionych pracach, których mistrzowskie fabuły znakomicie korespondują z oryginalną i niezwykle różnorodną formą. Oczarowani pracami polskich twórców, wyróżnionych w prestiżowym Konkursie im. Janusza Christy dzielimy się
z Wami zachwytem i zapraszamy na chwilę refleksji.” 


Ojce i Dziatki, międzypokoleniowy festiwal literatury dziecięcej, plakat

Wystawa potrwa od 7 sierpnia do 6 września, a otwiera ją warsztat z wyjątkową autorką komiksów Bereniką Kołomycką. Tego nie można przegapić! 

Wydarzenia są darmowe, ale obowiązuje rezerwacja miejsc:  https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-opole/


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partner Fundacja PZU.

Skip to content