Koncert „LATO w BOTANIKU” w KUTW Bydgoszcz

„Lato w Botaniku” inne niż zawsze


Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy po raz kolejny zaprosili seniorów z Bydgoszczy na koncert z cyklu „LATO w BOTANIKU”.


Prezes Waldemar Kapczyński odbiera upominki z rąk Honoraty Wilk i Bożeny Sałacińskiej.

W części oficjalnej obdarowane zostały drobnymi upominkami osoby zaangażowane w działalność Kazimierzowskiego UTW. Szczególne podziękowania otrzymał prezes Waldemar Kapczyński z firmy KWK Construction. Sfinansował on wydanie 1.000 szt zeszytów do ćwiczeń dla seniorów pt. „Zeszyt aktywności senioralnej”.  Ostatnie zeszyty zostały wręczone: Zofii Kałamaja z UTW przy Politechnice Bydgoskiej oraz Honoracie Wilk z Domu Dziennego Pobytu „Senior”.


Prezentacja poetek z KUTW

Na widowni zasiadła ponad 100 bydgoskich seniorów


Następnie Maria Gałęska, przewodnicząca Bydgoskiej Rady Seniorów podziękowała w imieniu Prezydenta Bydgoszczy Prezesowi Waldemarowi Kapczyńskiemu za wspieranie bydgoskich seniorów. W dalszej części spotkania Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, podziękowała dr Sławomirowi Łanieckiemu, obecnemu Przewodniczącemu Rady Naukowo – Programowej KUTW. Podziękowania za pracę z słuchaczami KUTW otrzymali również poprzedni Przewodniczący: prof. Bernard Mendlik oraz dr Adam Kosecki. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami za wspaniałą współpracę i opiekę nad seniorami w czasie pełnienia funkcji. Niestety nieobecnym był prof. Roman Ossowski, pierwszy przewodniczący Rady i założyciel UTW.


Od lewej siedzą -prof. Bernard Mendlik. prezes Waldemar Kapczyński i śpiewak operowy Krzysztof Filasiński

W części artystycznej wystąpiła Grupa Wokalna”EKG++” w składzie: Krystyna Lepak, Grażyna Jabłońska, Ewa i Andrzej Zasadowi Grzegorz Klawikowski. W repertuarze były piosenki włoskie
i czeskie. Przerywnikiem była poezja miłosna w wykonaniu Marii Chilickiej, Kornelii Nel Kijak, Czesławy Makowskiej i Heleny Wyrzykowskiej.
Przysłowiową „Wisienką na torcie” był recital  Krzysztofa Filasińskiego, znanego śpiewaka operowego, który zaprezentował się  w repertuarze lekkim, łatwym i przyjemnym.

Ławki dla VIP-ów i zaproszonych gości

Pomysłodawczyni koncertów LATO w BOTANIKU, Bożena Sałacińska

Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska