• 24 maja 2024 10:25

W pierwszy dzień wakacji słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy zorganizowali w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku tradycyjne “wianki” połączone z obchodami imienin Jana.

Solenizanci Janina Lackner oraz Jan Marfiewicz zostali uhonorowani przez koleżanki praktycznymi prezentami. Wszyscy uczestnicy spaceru z kijkami nordic walking na wstępie odśpiewali STO LAT. Jak przystało na tak znamienitych solenizantów, stół w leśnym bufecie został obficie zastawiony. Stały na nim różnego rodzaju owoce krajowe i południowe, przepyszne ciasta domowego wypieku, ciepłe i zimne napoje oraz tradycyjna butelka szampana.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zabawy zostali obdarowani praktycznymi workami na zakupy. Fundatorem prezentów była jak zwykle niezawodna redakcja Głosu Seniora!

Jedyny męski rodzynek, solenizant Jan Marfiewicz
Urocze Leśne Nimfy
Bożena Sałacińska i Janina Lackner na spacerze nordic waling
Piękne Leśne Nimfy świetnie się bawiły na imieninach Jana
Humory dopisywały
Plenerowa zabawa taneczna na parkiecie z piasku
Leśne Nimfy na spacerze w Myslęcinku

– Cała grupa seniorek prezentowała się niczym Leśne Nimfy. Gustowne wianki uplotła z samodzielnie wykonanych kwiatów Czesława Makowska. Dwie koleżanki, Barbara Kowalczyk i Krystyna Mazurkiewicz zabezpieczyły muzykę z lat naszej młodości. Tańce w warunkach plenerowych również się udały. Swoją żywiołowością  przyciągnęły uwagę licznych spacerowiczów. Szczególnie że z powodu braku rury o odpowiedniej średnicy musieliśmy się zadowolić tańcami przy słupie – wspomina przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska.

Wszystkie Nimfy świetnie się bawiły
Marsz na miejsce zbiórki
Zabawa taneczna w pięknych okolicznościach przyrody
Zabawa na całego przyciągnęła wielu uwagę spacerowiczów
Z braku rury tańczono przy słupie
Wianek na dzień Kupały został zwodowany na sznurku, aby nie zanieczyszczać środowiska

Tekst i zdjęcia: Bożena Sałacińska

Skip to content