Sensoryczne ogrody, bajeczne owady, sadzenie drzew oraz marzenia we wszystkich smakach

To tylko nieliczne atrakcje zbliżającej się katowickiej edycji Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki! Partnerem medialnym Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki jest ogólnopolski magazyn Głos Seniora.

Wśród gości sami znakomici i wielokrotnie nagradzani: Grzegorz Kasdepke, Joanna Guszta, Marianna Oklejak, Paweł Mildner, Przemysław Liput, Joanna Jagiełło, Krzysztof Łapiński oraz Krystyna Lipka-Sztarbałło. To oni podejmą wyzwanie udowodnienia najmłodszym, że książka może dostarczać podobnych emocji co nowe technologie oraz jest blisko ich problemów i zainteresowań. 

W programie jak zawsze została zachowana równowaga pomiędzy literaturą a sztuką. Ilustracje stanowią integralną część książki i to one często potrafią do książki zachęcić. Dlatego organizatorzy nie tylko proponują sporo warsztatów artystycznych, ale także zapraszają do obejrzenia wystaw na tę okoliczność przygotowanych: 
Štěpán Zavřel – „Ilustracje”, MBP Filia nr 26, ul. Goetla 2  – 28.06-29.07.2021
Iwona Chmielewska – „Abecadło”, MBP Filia nr 3, ul. Gliwicka 93 –  24.06-02.07.2021
Józef Wilkoń – „Leopantera. Historia pewnej miłości”, MBP Filia nr 14, ul. Piastów 20  – 01.07-29.07.2021
Marcin Minor – „Baśnie wybrane braci Grimm”, MBP Filia nr 16, ul. Wajdy 21 –  01.06-14.07.2021

Wydarzenia odbędą się nareszcie w tradycyjnej formie, ale przez cały tydzień festiwalowy na Facebooku będą dostępne szczególne atrakcje: internetowe rozgrywki „Zagraj z Kleksem”, „Czytanki na czasie”, „Kołysanki”, a także cieszące się dużym zainteresowaniem „Męskie czytanie”. 

Wszystkie wydarzenia są darmowe, a podczas większości z nich można zdobyć specjalnie wyselekcjonowane przez naszych ekspertów książki oraz gadżety festiwalowe. Na te ostatnie z pewnością nie zabraknie chętnych, bo grafikę na nich wykorzystaną wykonał specjalnie dla nas sam mistrz – Józef Wilkoń.

Należy pamiętać, że na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona!
https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/event/festiwal-katowice/

Warto śledzić również media społecznościowe Festiwalu: profil na Facebooku, na którym można znaleźć najświeższe informacje, oraz Instagram uginający się od książkowych rekomendacji. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partner Fundacja PZU.