• 20 maja 2024 04:48

Senioralne Targi Pracy w Akademii WSB

„Emerytura może stać się początkiem zupełnie wyjątkowej przygody” – to zdanie Pani Marii – słuchaczki UTW Akademii WSB, która w wieku 60 lat postanowiła nauczyć się języka niemieckiego, przejść kurs przygotowujący do opieki nad osobami starszymi i wyjechać za granicę, by pracować i zwiedzać Europę. Jak postanowiła – tak zrobiła! Dziś cieszy się pracą, kontaktami z ludźmi, podróżami i przede wszystkim – niezależnością. Chcesz wiedzieć jak pozostać aktywnym na długo? Zapisz się na Senioralne Tragi Pracy! Senioralne Targi Pracy w Akademii WSB odbywają się pod patronatem medialnym Głosu Seniora.

Akademia WSB 27 maja 2021 r. zaprasza na międzypokoleniowe wydarzenie online – Senioralne Targi Pracy, które realizowane jest w ramach projektu „Na przekór metryce – osoby 50+ i Seniorzy na srebrnym rynku pracy”, a na celu ma promocję aktywnego stylu życia w wieku senioralnym.

Gościem specjalnym targów – obok innych niezwykłych osób – będzie ANNA DYMNA – aktorka, działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która w rozmowie z Wojciechem Bonowiczem podkreśli jak bardzo ważne jest bycie aktywnym cały czas, a także przybliży temat i znaczenie społeczne wolontariatu.

Finałem dnia będzie Gala i rozstrzygnięcie Konkursu „Pracodawca przyjazny Seniorom”, podczas którego wraz z patronem medialnym – Głosem Seniora – uhonorujemy pracodawców, samorządy, firmy i instytucje, których polityka w sposób szczególny wpisuje się w działania przyjazne seniorom. Zostanie także wręczona wyjątkowa nagroda dla „Miejsca przyjaznego seniorom” – wyjątkowa, gdyż miejsca te będą nominowane i wybierane przez społeczność senioralną.

Podczas targów będzie wiele okazji, by poruszyć istotne tematy związane z obecną sytuacją seniorów na rynku pracy. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z nową publikacją Akademii WSB „Senior w pracy. Poradnik dla pracowników i pracodawców”; wziąć udział w debacie ekspertów „Srebrny rynek pracy” oraz warsztatach kulinarnych „Posmakuj Polski”. Gwiazdą wieczoru i gali konkursowej będzie występ piosenkarki obdarzonej cudownym głosem, finalistki programu The Voice Senior PolandRaisy Misztela.  

Senioralne Tragi Pracy będą realizowane w formule online. By wziąć w nich udział i skorzystać z pełnej oferty należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na www.wsb.edu.pl/seniorwpracy. Dla pierwszych 100 zgłoszonych osób organizatorzy przygotowali specjalne bonusy – pakiety uczestnika, które następnie zostaną dostarczone do domu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem Senioralnych Targów Pracy, oraz regulaminem Konkursu „Pracodawca Przyjazny Seniorom”, który dostępny jest na www.wsb.edu.pl/seniorwpracy.

Projekt „Na przekór metryce – osoby 50+ i seniorzy na srebrnym rynku pracy” dofinansowany jest z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” przez Ministra Edukacji i Nauki.

Skip to content