• 25 maja 2024 12:35

Dzień Ziemi na wesoło – relacja od Kazimierzowskiego UTW w Bydgoszczy

„Przywróć naszą Ziemię” – to było hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi. 22 kwietnia 2021 roku słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy uczcili na wesoło Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W 2009 roku dzień 22 kwietnia został ogłoszony przez ONZ jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Święto obchodzone jest niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej. Wszyscy przedstawiciele Homo Sapiens dzielą między siebie tę samą planetę. Jest ona przecież naszym wspólnym dobrem.

Wróżka i Faun czyli Lili Kołaczyńska i Jan Marfiewicz
Wróżki z sekcji nordic walking KUTW

Każdy z nas małymi gestami może sprawić, że tak „sponiewierana” przez ludzi planeta nie ucierpi jeszcze bardziej. Ostatni spacer członkowie sekcji nordic walking przy KUTW poświęcili na zbieranie śmieci w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

Dzień Ziemi na wesoło
Przemarsz wróżek alejkami LPKiW w Myślęcinku

Na to spotkanie dwie naszepoetki: Helena Wyrzykowska oraz Czesława Makowska napisały okolicznościowe wiersze. Utytułowane poetki otrzymały  w nagrodę małe modele naszej planety. Wewnątrz tego upominku przekazanego przez wicemarszałka Senatu RP, Michała Kamińskiego, znajdowały się nieprzemakalne płaszcze przeciwdeszczowe. Wiersze słuchaczek Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy opublikowane zostały na łamach magazynu Głos Seniora – wspomina Bożena Sałacińska.

Poetki – Helena Wyrzykowska i Czesława Makowska w nagrodę trzymały modele Ziemi. Był to prezent od wicemarszałka Senatu RP, Michała Kamińskiego
Bożena Sałacińska demonstruje upominki otrzymane od wicemarszałka Senatu RP, Michała Kamińskiego. Wewnątrz modelu ziemi znajdują się płaszcze nieprzemakalne.

Na wszelki wypadek gdyby wierszami nie udało się przekonać mieszkańców naszego pięknego grodu do dbania o czystość miasta i ochronę środowiska, z pomocą przyszły wróżki i jeden wróżbita. Może w ten sposób uda się osiągnąć cel: czystą planetę dla następnych pokoleń.

Posiłek zmęczonych spacerowiczów na leśnym parkingu
Członkowie sekcji nordic walking wypoczywają na leśnej polanie
W Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy kwitną bujnie piękne wiosenne kwiatki
Skip to content