• 23 maja 2024 05:51

W Dzień Babci, 21 stycznia, odbył się kolejny cykliczny spacer rehabilitacyjny słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Ostatni marsz po Myślęcinku sekcji nordic walking  KUTW był pełen niespodzianek! W jego trakcie życzenia babciom i dziadkom z okazji ich święta w imieniu włodarzy Bydgoszczy złożył wiceprezydent miasta, Mirosław Kozłowicz.

seniorzy na spacerze przy lesie walczą na śnieżki
W czasie spaceru rehabilitacyjnego w ramach ćwiczeń sportowych obowiązkowa bitwa na śnieżki
Mirosław Kozłowicz i Bożena Sałacińska trzymają piernikowe serca i upominek
Wiceprezydent Bydgoszczy – Mirosław Kozłowicz i przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW – Bożena Sałacińska
Mirosław Kozłowicz wręcza upominki na Dzień Babciu uśmiechniętej Lili Kołaczyńskiej
Wiceprezydent Bydgoszczy, Mirosław Kozłowicz wręcza upominki na Dzień Babci najstarszej uczestniczce marszu nordic-walking – Lili Kołaczyńskiej

Prezydent powiedział krótko ”Bądźcie zdrowi, szczęśliwi, w normalnym świecie!”.

Następnie prezydent wręczył prezent Lili Kołaczyńskiej, najstarszej uczestniczce spaceru. Była to zarazem zaległa niespodzianka Mikołajkowa. Na zakończenie spotkania na leśnej polanie wszyscy uczestnicy spaceru rehabilitacyjnego otrzymali maseczki z nadrukiem “Bydgoszcz seniorom”. Poza tym spacerowicze otrzymali jeszcze duże i pięknie ozdobione lukrem okolicznościowe pierniki.  Wręczała je słuchaczom KUTW pięcioletnia Lilka. Dziewczynka została „wypożyczona” od babci z którą była na spacerku. Ich fundatorem był „przyjaciel KUTW”, Jan Ciepliński. W imieniu obdarowanych serdecznie podziękowałam prezydentowi  i przedsiębiorcy za piękne upominki – relacjonuje przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska.

Jan Ciepliński i Bożena Sałacińska trzymają piernikowe serce i czekoladki
Wytwórca pierników Jan Ciepliński i Bożena Sałacińska – przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW

Wytwórca pierników uhonorował wszystkich zebranych  swoimi pięknie udekorowanymi  i bardzo smacznymi wyrobami. Przy okazji wyjaśnił jak wyrobić ciasto o pikantnym smaku i długiej trwałości – opowiada Jan Markiewicz, jedyny mężczyzna na ostatnim spacerze KUTW.

Jan Markiewicz stoi za swoją wnuczką trzymając piernikowe serce
Jedyny dziadek w grupie nordic-walking, Jan Markiewicz, odbiera piernik z rąk 5 letniej Lilki

Pierniki dla słuchaczy KUTW zrobiłem z mąki pszennejmiodu, karmelizowanego cukru, tłuszczu, jajek i wody. Swoją trwałość pierniki zawdzięczają z jednej strony dużemu udziałowi przypraw korzennych a z drugiej swojej twardości i suchości. W zimnym i suchym miejscu dają się przechowywać nawet przez kilka miesięcy – zdradza tajniki produkcji  swoich wyrobów, przedsiębiorca z Łabiszyna, Jan Ciepliński, “Przyjaciel KUTW”.

przy lesie stoją Bożena Sałacińska, 5-letnia Lilka, Jan Ciepliński i najstarsza uczestniczka spacerów nordic-walking, Lila Kołaczyńska
Od lewej stoją Bożena Sałacińska, mała Lilka, Jan Ciepliński i najstarsza uczestniczka spacerów nordic-walking, Lila Kołaczyńska
Bożena Sałacińska trzyma z 5-letnią dziewczynką piernik. obok jest Jan Ciepliński ze skrzynią pierników.
Od lewej stoją z piernikami Bożena Sałacińska, pożyczona 5-letnia Lilka oraz producent pierników – Jan Ciepliński
Maseczka ochronna z napisem Bydgoszcz-Seniorom
Maseczki ochronne z napisem Bydgoszcz-Seniorom podarowane seniorom przez wiceprezydenta Mirosława Kozłowicza
Bożena Sałacińska i Lilia Kołaczyńska stoją przytulone
Bożena Sałacińska i Lili Kołaczyńska, najstarsza na KUTW uczestniczka spacerów nordic-walking
Skip to content