• 24 maja 2024 08:33

Seniorzy województwa kujawsko – pomorskiego uczcili króla Kazimierza Wielkiego (fotorelacja)

„Imieniny króla Kazimierza Wielkiego” organizowane są od ośmiu lat. Za każdym razem mają one inny charakter i atrakcje. W tym roku  gośćmi byli parlamentarzyści Kujawsko – Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów.

Po uroczystościach i złożeniu kwiatów przy pomniku, korowód królewski przeszedł do Ratusza. Tam, prace Sejmu na rzecz seniorów,  przedstawił poseł Jan Szopiński. O mieszkaniach chronionych dla seniorów mówił Przemysław Dziubiński, Dyrektor DPS w Kamieniu Krajeńskim. Bardzo ciekawe realizowane i  planowane działania Urzędu Marszałkowskiego na rzecz seniorów zrelacjonował Adam Szponka, Dyrektor ROPS w Toruniu.

Przewodnicząca Prezydium Obywatelskiego Parlamentu Seniorów Krystyna Lewkowicz z Warszawy, przedstawiła działania OPS, które były realizowane w ostatnim okresie. Komplementowała działalność Kujawsko – Pomorskiej Delegatury OPS, której przewodzi Bożena Sałacińska. Pani Lewkowicz przyjęła ślubowania od nowych członków OPS. Wśród nich znalazła się m.in. Jadwiga Obrzeźgiewicz z KUTW.

Imieniny króla Kazimierza Wielkiego uświetniły występy Zespołu Tańca Dawnego „Kazimierki” oraz Zespołu Wokalnego „A-nutki”Krystyna Lepak zaśpiewała po raz pierwszy nową piosenkę o Bydgoszczy, do której tekst napisała Renata Repińska.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński 
Skip to content