• 25 maja 2024 14:12

VOUGE Nowa Huta – zespół modowy seniorek

VOUGE Nowa Huta, to zespół modowy seniorek, który z powodzeniem  od 3 lat tj. od 2017 r. realizuje misję – “Moda nie ma wieku” oraz “Atrakcyjna i piękna w każdym wieku” – poprzez pokazanie, że współczesna seniorka – może być modna, elegancka  i poprzez świadomość swej atrakcyjności czuć się nadal piękna, odnajdywać się we współczesnych  trendach modowych i poprzez ubiór wyrażać siebie oraz swój styl życia.

Inicjatorkami powstania VOUGE Nowa Huta była Małgorzata Szymczyk – Karnasiewicz, dziennikarka i lokalna aktywistka społeczności Nowej Huty oraz Małgorzata Piątkiewicz-Szczechla, która będąc jednocześnie modelką, przygotowuje stylizacje i choreograficzno – muzyczne opracowanie pokazów. Wykształcenie Małgorzaty Piątkiewicz-Szczechla o kierunku architektura na Politechnice Krakowskiej, stało się niewątpliwe pomocne w kreowaniu stylizacji, podobnie jak baza jej garderoby, która wynikła z fascynacji modą i szacunku do ubrań i ich historii, obecnie tak modne slow fashion. Moda na pokazach skoncentrowana jest na niektórych z  bieżących trendów ze wskazaniem na trend glamour w połączeniu z grunge, często propagująca tzw. slow fashion. Styl glamour to często  klasyka np. ponadczasowy garnitur o współczesnym kroju i modnych kolorach, a także płaszczyki, sukienki, a stylizacje uzupełniają niestandardowe dodatki.

Pokaz “a la Chanel w Centrum Kongresowym ICE – II Kongres Pacjentów Kardiologiczny – Głos Seniora (2019)
Fot. Jerzy Karnasiewicz

Moda w VOUGE Nowa Huta – to nie tylko styl ubrań, ale poniekąd dokument epoki, która  jest wykładnią postępu cywilizacyjnego i relacji społecznych, co przekłada się m. innymi na : styl życia, obecnie tak modny zdrowy styl życia, coraz większą świadomość dbałości o zdrowie, sięganie po nowe osiągnięcia medycyny, właściwe odżywianie się, sport i ruch – co w efekcie staje się fenomenem naszych czasów i dzięki temu żyjemy dłużej i wyglądamy młodziej.

Pokaz na Pl. Szczepańskim w Krakowie – V Senioralia – VOUGE Nowa Huta (2018)
Fot. Jerzy Karnasiewicz

Modelki, to w większości kobiety niezwykle charyzmatyczne po 60-ce, o artystycznych predyspozycjach.

Zespół  VOUGE Nowa Huta ma już na swoim koncie 7 pokazów modowych, a mianowicie:

 • pokaz  Mody Sylwestrowej na sezon 2017/2018 w grudniu 2017 r. w ramach Kiermaszu Centralnego w Alei Róż na Pl. Centralnym w Nowej Hucie,
 • pokaz Mody z  marką DAGNEZ, moda codzienna i wieczorowa w czerwcu 2018 roku,
  w ramach wydarzenia “ARTYŚCI MIASTU” zorganizowanego przez UMK – na Pl. Szczepańskim w Krakowie,
 • pokaz Mody Wieczorowo-Wizytowej na sezon 2018/2019 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, podczas wydarzenia  I Kongres Pacjentów Kardiologicznych  zorganizowany przez GŁOS SENIORA,
 • pokaz Mody lata 90-te , w NOC MUZEÓW – MUZEUM Nowej Huty – 17.05.2019 rok,
 • pokaz Mody marki YOSHE na Kongresie Kobiet – 06.2019 rok,
 • pokaz “ Dzikość serca” w projekcie Trzymamy Fason zorganizowany przez Fundusz Partnerstwa,
 • siódmy z kolei pokaz modowy pt. “a la Chanel” odbył się w dniu 13.12.2019 r. – pod patronatem GŁOSU SENIORA, podczas II Konferencji Pacjentów Kardiologicznych, w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.
I Kongres Pacjentów Kardiologicznych – Głos Seniora – VOUGE Nowa Huta (2018)
Fot. Jerzy Karnasiewicz

Ponadto VOUGE Nowa Huta ma szereg udanych sesji  fotograficznych u takich fotografów jak: Jerzy Karnasiewicz, Małgorzata Szymczyk – Karnasiewicz, Katarzyna Dróżdż, Karol Nycz, a mianowicie:

 • sesja z Okładką VOUGE Nowa Huta, z uwagi na jej popularność w internecie zespół zaczerpnął nazwę i nieco ją zmienił – fot. Jerzy Karnasiewicz,
 • sesja streetowa dla marki TURBO TORBY – fot.Jerzy Karnasiewicz,
 • sesja tzw. Kraty Szkockie – stroje firmy DAGNEZ – fot. Jerzy Karnasiewicz,
 • sesja Nocą pod Banolli w Nowej Hucie – fot. Jerzy Karnasiewicz,
 • sesja w Muzeum Nowej Huty dla marki TURBO TORBY – fot.Karol Nycz,
 • sesja tzw. streetowa na os. Szklane Domy – fot. Jerzy Karnasiewicz,
 • po pokazie sylwestrowym 2017/2018 – fot. Katarzyna Dróżdż,
 • dokumentacja filmowa wykonana przez Pa Art oraz film KBF – “67 Głos na 70-lecie Nowej Huty“.
Skip to content