• 22 maja 2024 11:27

Koncert Charytatywny w Olkuszu – relacja

????????????????????????????????????

Dnia 22 lutego 2020 r. (sobota) odbył się XIV. Koncert Charytatywny w Miejskim Centrum Kultury w Olkuszu. Głównym punktem programu wydarzenia była premiera spektaklu pt. “Piosenka sanatoryjna” zrealizowanego w ramach projektu TUON Teatr z Udziałem Osób Niepełnosprawnych 2019 i Teatru Seniora. Organizatorem Koncertu było Stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej Wszyscy dla Wszystkich. Celem wydarzenia jest pomoc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami (m.in. refundowanie turnusów rehabilitacyjnych, sprzętu ortopedycznego, zabiegów rehabilitacyjnych). Koncerty odbywają się co roku i nie tylko pomagają, ale również integrują środowiska seniorów, niepełnosprawnych, dzieci oraz osób dorosłych.
Cykl przygotowań – prób do występów artystycznych – trwa o września i sprawia, że podczas zajęć wszyscy świetnie się bawią bez względu na wiek.
Widowiska teatralne reżyseruje profesor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, a także aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu – Przemysław Kania. Kierownictwo muzyczne grupy instrumentalno-wokalnej tworzą seniorzy: Franciszek Dudek i Anna Taborek, przy udziale 7 młodych wokalistów i instrumentalistów.

Tekst: Olga Śladowska
Zdjęcia: Jacek Sypień
Skip to content