• 15 kwietnia 2024 14:51

ARTYŚCI DLA SKOLIMOWA W CHARYTATYWNEJ PIOSENCE

lut 25, 2020 #artysta, #muzyka, #Senior, #seniorzy

“JEST TAKI DOM” to piosenka charytatywna, która powstała specjalnie z myślą o Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie i jego mieszkańcach.Autorem tekstu jest Marek Dutkiewicz (twórca takich przebojów jak m.in. “Dmuchawce, latawce wiatr” Urszuli, czy “Jolka, Jolka pamiętasz” Budki Suflera), a kompozytorem muzyki Marcin Nierubiec (utwory m.in. dla Maryli Rodowicz, Krzysztofa Krawczyka, Michała Bajora, Bohdana Łazuki i wielu innych). Teledysk wyreżyserował Dominik Wójcik. Zdjęcia: Filip Żubowski. Producentem klipu jest Lidia Popiel (Warszawska Szkoła Filmowa).


W utworze i teledysku udział wzięli: Daniel Olbrychski, Wiktor Zborowski, Olga Bończyk, Piotr Machalica, Joanna Dark, Paweł Królikowski, Joanna Kurowska, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Królikowska, Krystyna Tkacz, Elżbieta Panas, Mariusz Wawrzyńczyk, Marcel Sabat, Marcin Nierubiec, Alexandra Linda, Marlena Miarczyńska oraz inni.


Piosenka, która stworzyliśmy z Markiem Dutkiewiczem powstała z potrzeby serca. Dużo się mówi o młodych, zdolnych artystach, zapominając często o tych starszych, wybitnych, których apogeum kariery minęło. Dom Aktora w Skolimowie jest wspaniałym miejscem, które sprawia, że jesień życia nestorów naszej kultury nabiera kolorów. Pamiętajmy o starszych Artystach, bo to na ich piosenkach, wierszach, czy przedstawieniach wychowały się całe pokolenia – mówi Marcin Nierubiec kompozytor utworu “Jest taki dom”.


Ze strony ZASP-u nad projektem pracowali Ryszard Rembiszewski, Elżbieta Panas i Joanna Kurowska.
Artyści dla Skolimowa “Jest taki dom” – https://www.youtube.com/watch?v=dvayckMPbzc
Muzyka: Marcin Nierubiec
Słowa: Marek Dutkiewicz

Skip to content