• 20 kwietnia 2024 11:42

VII Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu

Znamy już program VII Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24 – 25 lutego 2020 r. w Rabce-Zdroju.

Pierwsza Ogólnopolska Zimowa Senioriada  na Podhalu w Rabce-Zdroju miała miejsce w 2014 roku. Inspiracją do organizacji Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady była „Spartakiada Integracyjna Dzieci i Młodzieży pod patronatem mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego” oraz  letnie olimpiady dla seniorów w Łazach.

Organizatorzy wpadli na pomysł, że Rabka-Zdrój w zimie mogłaby stać się miejscem integracji studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku, wymiany doświadczeń, sportowej  rywalizacji, wspierania aktywnego trybu życia seniorów oraz promocji naszego regionu.

O tym, że idea tej imprezy była słuszna świadczy rosnąca z roku na rok liczba uniwersytetów od czternastu podczas pierwszej do trzydziestu czterech w trakcie  szóstej. Zwiększa się też liczba uczestników  i obserwatorów. Podczas każdej Senioriady w latach 2017 – 2019 gościliśmy blisko 1000 zawodników oraz kibiców nie tylko z całej Polski, ale również z Austrii i Ukrainy.

Tegoroczna edycja sportowych zmagań zacznie się już w najbliższy poniedziałek, tj. 24 lutego 2019 r. o godzinie 17.00. Senioriadę rozpocznie „Biesiada Góralska” przy muzyce (Przystań w Kabanosie – Spytkowice, wydarzenie z zaproszeniami). Impreza potrwa do godziny 21.30.

Uroczyste otwarcie odbędzie się o godzinie 9.00 25 lutego 2019 r. (wtorek) w Amfiteatrze przy ul. Chopina 17. Otwarciu towarzyszyć będzie defilada Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz ceremonialne zapalenie znicza. Od godziny 10.30 odbywać się będą konkurencje Senioriady: nordic walking, kręgle curlingowe na lodzie, turnieje brydżowy i szachowy, biegi, rzut śnieżkami, slalom i zjazd na dętkach. O godzinie 15.00 nastąpi zakończenie Senioriady również w Amfiteatrze ul. Chopina 17, gdzie odbędzie się ogłoszenie wyników, wręczenie medali, pucharów oraz dyplomów.

Więcej szczegółowych informacji odnośnie samego wydarzenia, harmonogramu oraz regulaminu uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej: http://www.gmina.rabka.pl/main/aktualnosci/Senioriada-2020/idn:4021

Autor tekstu: Marek Szarawarski

Skip to content