• 17 kwietnia 2024 05:56

Wyjątkowe wydarzenie na mapie Warszawy!

paź 30, 2019
Sympozjum plakat

Wisceralna tkanka tłuszczowa – niegroźny objaw nieprawidłowej diety czy pierwszy krok do nowotworu? Jaką rolę w życiu emocjonalnym i duchowym pełni chorobliwy lęk? Jaką moc ma słowo? Jak możemy czerpać ze sprawdzonych, znanych przed wiekami sposobów dbania o zdrowie?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się już 23 listopada w City Hall w Warszawie! Wybitni eksperci, trudne zagadnienia i proste rozwiązania –  to wszystko podczas sympozjum „Hildegardiański styl życia źródłem zdrowia“, który po raz kolejny organizuje Polskie Towarzystwo Przyjaciół Świętej Hildegardy. Tam trzeba być!

Już 900 lat temu Św. Hildegarda  – doktor Kościoła, wykazała bezpośredni związek między życiem duchowym i targającymi nas emocjami, a różnymi jednostkami chorobowymi, które dopadają coraz młodsze osoby. Ktoś kiedyś powiedział, że w zdrowym ciele zdrowy duch. My wiemy, że przy zdrowym duchu, zdrowe może być i ciało!

W dzisiejszym świecie, pełnym pędu, natłoku pracy i różnego typu bodźców, trudno jest znaleźć wewnętrzny spokój i harmonię pomiędzy życiem duchowym i cielesnym, a to właśnie synergia na tych płaszczyznach może być kluczem do rozwiązania wielu problemów, z którymi aktualnie zmaga się nasza cywilizacja. Coraz to nowe trendy dotyczące stylu życia pojawiają się i znikają, nie dając realnej, a przede wszystkim długotrwałej poprawy.

W obliczu tych wyzwań Polskie Towarzystwo Przyjaciół Św. Hildegardy daje niepowtarzalną okazję do spotkania z wybitnymi ekspertami i pozyskania cennej, praktycznej wiedzy, która pozwoli lepiej zrozumieć i wdrożyć elementy filozofii życia Świętej Hildegardy. Potrzebujemy najprostszych rozwiązań na najtrudniejsze problemy obecnych czasów. Nasze sympozjum daje taką możliwość.

* W cenie biletu są przerwy kawowe oraz przerwa obiadowa. Ilość miejsc jest ograniczona.

W programie:

10.00 – 10.40 Zdrowie człowieka w ujęciu biblijnym dr Adam Przygoda

10.40 – 11.40 Tkanka tłuszczowa wisceralna jako jedna z głównych przyczyn powstawania nowotworów dr n. med. Norbert Szaluś

11.40 – 12.00 przerwa kawowa

12.00 – 13.30 Choroby kobiece w medycynie św. Hildegardy dr Claus Schulte-Uebbing

13.30 – 14.30 przerwa obiadowa

14.30 – 15.10 Chorobliwy lęk w życiu emocjonalnym i duchowym ks. Stanisław Szlassa

15.10 – 16.00 Teoria humoralna, jako podstawa diagnostyki, a zadania terapeuty w medycynie Hildegardy z Bingen dr hab. Małgorzata Kowalewska

16.00 – 16.30 Słuchanie i milczenie jako lek na wewnętrzne choroby w tradycji benedyktyńskiej dr Blanka Szymańska OSB

16.30 – 17.00 przerwa kawowa

17.00 – 17.40 SŁOWO jako broń XXI wieku. Leczy ale też zabija, uczy lub wprowadza zamęt Beata Jakoniuk-Wojcieszak

17.40 – 18.20 Program zdrowia wg św. Hildegardy z Bingen lek. med. Dorota Mieszczak-Woszczyna  

Zapisy i płatność: https://evenea.pl/event/sympozjum-hildegarda/

Więcej informacji: jola@zajdel.pl | www.hildegarda.edu.pl

Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym Głosu Seniora.

Skip to content