Pierwsze Mistrzostwa seniorów w speed-ballu

SENIORZY DO RAKIET!

Są aktywni, ambitni i wręcz spragnieni innowacji, swoją postawą mogą zawstydzić niejednego młodego człowieka. Dnia 17 listopada do Myślenic zjadą się seniorzy z południowej i centralnej Polski, aby rywalizować podczas I Mistrzostw Polski w Speed-ballu dedykowanych seniorom.

Reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Klubów Seniora z Małopolski, Śląska, Dolnego Śląska oraz ziemi łódzkiej i świętokrzyskiej skrzyżują swoje rakiety w grze singlowej oraz grze na czas. Zawody będą prowadzone z podziałem na grupy kobiet i mężczyzn.

To pierwsze takie wydarzenie dedykowane seniorom. Dlatego też jest historyczne, ponieważ to nasz region będzie kojarzony jako miejsce, gdzie spotykają się seniorzy trenujący speed-ball.” – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Speed-ball to egzotyczny sport pochodzący z Egiptu. Jego zaletą jest prostota – można go uprawiać, mając niewiele miejsca. Gracze używają rakiet, odbijając piłkę przywiązaną do stalowego statywu. Sport ten jeszcze kilka lat temu nie był znany w Polsce. W ciągu 5 lat rozwinął się na wszystkie województwa.

„Speed-ball szczególnie upodobali sobie seniorzy, ponieważ poprawia refleks, koncentrację i co najważniejsze nie trzeba biegać za piłką i się po nią pochylać.”  – podkreśla Zbyszek Bizoń – trener speed-ball. 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sportownia, promujące speed- ball wśród seniorów.