• 19 kwietnia 2024 11:05

Międzypokoleniowy Dzień Seniora w Przestrzeni from Facebook!

paź 22, 2019

1 października w Przestrzeni from Facebook odbyły się spotkania związane z Dniem Seniora. Facebook oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotowały wykłady edukacyjne dla seniorów oraz warsztat kodowania „Łączymy pokolenia”, w którym wzięły udział również dzieci.

Dzień w Przestrzeni from Facebook upłynął pod znakiem nauki i dobrej zabawy.

22 dzieci w wieku 10 i 11 lat oraz 36 seniorów zostało połączonych w zespoły. Każdy z nich uczył się kodowania, wykorzystując do tego innowacyjną grę „Scottie Go!”. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że mieszanka doświadczenia z młodością daje zaskakujący efekt!

Po warsztatach odbyły się dwa wykłady skierowane do seniorów. Podczas wykładu „Wiem, co podpisuję” przedstawiciele UKE informowali o prawach przysługujących konsumentom. Wyjaśniali, dlaczego tak ważne jest dokładne zapoznawanie się z umowami i pokazywali także jak uchronić się przed nieuczciwymi praktykami operatorów telekomunikacyjnych.

Podczas drugiego wykładu przedstawicielka Facebooka tłumaczyła dobre praktyki dotyczące bezpieczeństwa i prywatności, które należy stosować, korzystając z platform społecznościowych i szerzej – z Internetu. Objaśniono zalecane ustawienia prywatności postów, kwestie dotyczące udostępniania lokalizacji oraz sposoby na zabezpieczenie swojego konta na Facebooku. Seniorzy dowiedzieli się m.in. jak włączyć powiadomienia o nierozpoznanych logowaniach czy uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które chroni konta i hasła użytkowników mediów społecznościowych.

Wydarzenie uroczyście otworzyli Dorota Grudzień-Barbachowska, Dyrektor Departamentu Polityki Konsumenckiej UKE, Magda Mazur, Public Policy Programming Facebook oraz Wojciech Kałkusiński, Lider Społeczności Senioralnej (reprezentujący podmioty senioralne: Polską Unię Seniorów, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, Warszawską Radę Seniorów, Komisję Dialogu Społecznego d/s osób starszych i kombatantów), ambasador Głosu Seniora.

W wydarzeniu wzięli udział ambasadorzy Głosu Seniora i Stylowi Seniorzy: Hanna Piekarska, Wojciech Kałkusiński, Jerzy Wojtkowski oraz Ewa Piotrowska. 

Skip to content