• 18 czerwca 2024 21:35

Skarżysko – Kamienna

paź 8, 2019

Skarżysko-Kamienna to niemal 50-tysięczne miasto położone w północnej części województwa świętokrzyskiego. Znajduje się na przecięciu głównych krajowych szlaków drogowych i kolejowych prowadzących z Warszawy do Krakowa oraz z Łodzi do Rzeszowa. Rozciąga się malowniczo w dolinie rzeki Kamiennej i dolinach jej dopływów oraz na okalających je wzniesieniach.

Skarżysko-Kamienna to doskonała baza do wycieczek w region świętokrzyski, ale również w mieście znajduje się wiele wartych odwiedzenia obiektów (m.in. Muzeum im. „Orła Białego” oraz Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej).

Skarżysko to miasto otwarte na ciekawe inicjatywy i wspierające wszechstronny rozwój mieszkańców. Miasto wspiera także seniorów – wprowadzono Program Seniora, prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, tworzone są Kluby Seniora. Seniorzy mogą również korzystać z Ogólnopolskiej Karty Seniora. Miasto przystąpiło do Programu realizowanego dla seniorów przez Stowarzyszenie MANKO w 2019 roku.

Kartę można wyrobić w Urzędzie Miasta w Skarżysku-Kamiennej:

Miejsce:
Urząd Miasta, ul. Legionów 122d, Skarżysko-Kamienna, Referat Zdrowia i Spraw Społecznych – II piętro, pokój 205

Kontakt:
tel. 41 25 20 118

Wymagane dokumenty:

Należy wypełnić wniosek (dostępny w Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej). Przy odbiorze karty należy okazać dowód osobisty w celu weryfikacji wieku wnioskodawcy.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.skarzysko.pl z codzienną dawką aktualności z życia miasta i miejskich jednostek oraz informacjami dla mieszkańców i gości naszego miasta.