• 24 maja 2024 08:26

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie zaprosił Seniorów z całej Polski do wzięcia udziału w „VII Marszu Nordic Walking studentów UTW 2019”.

W sobotę,  12 maja o godz. 11:00, bydgoscy Seniorzy wyruszyli na VII  Ogólnopolski Spacer NORDIC WALKING. Trasa długości ok. 7 km wiodła malowniczymi ścieżkami z Fordonu przez most na Wiśle do Pałacu w  Ostromecku.

Na miejscu zbiórki zameldowały się grupy Seniorów reprezentujących: UTW przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym,  UTW przy Wyższej Szkole Gospodarki, Uniwersytet Każdego Wieku przy Wyższej Szkole Bankowej, UTW przy Klubie Wiatrak, Seniorzy Klubu „Marzenie” oraz organizatorzy marszu, słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Podczas marszu, przy słonecznej pogodzie, oglądaliśmy piękną polską przyrodę. Szczególnie podziwialiśmy kwiaty leśne i te w ogródkach przydomowych. Był czas również na rozmowy, wymianę doświadczeń – mówi Zofia Kałamaja, przewodnicząca Rady Słuchaczy UTW przy UTP.

W Zespole Pałacowo – Parkowym w Ostromecku wszyscy zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Z ogromną radością spacerowaliśmy po pięknym parku, a potem? Reszta niech pozostanie milczeniem – mówi śmiejąc się Krystyna Drosik.

Do zobaczenia za rok – mówi podczas rozmowy telefonicznej, pomysłodawca i organizator spaceru, Roman Białas z Wejherowa.

Skip to content