• 19 kwietnia 2024 12:26
Drugie Kujawsko-Pomorskie Forum Seniorów we Włocławku 30 maja

Senior to w dzisiejszym świecie nie rzadko człowiek aktywny, który nie raz potrafi zaskoczyć, tych młodych – zabieganych w gonitwie obowiązków, pomysłem na sposób spędzania czasu, roztropnym spojrzeniem na sprawy. Senior to również osoba, która potrafi dobrze funkcjonować w świecie zinformatyzowanym, odnajdująca się w otoczeniu nieuniknionej globalizacji.

30 maja 2019 roku ponad 500 Seniorów zjedzie się do Włocławka, aby uczestniczyć w II Kujawsko-Pomorskim Forum Seniorów, nad którym patronat honorowy objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydent Miasta Włocławek. Wydarzenie zostało objęte patronatem Głosu Seniora.

Dzień ten obfitować będzie w wiele ciekawych przedsięwzięć, począwszy od uroczystego otwarcia Forum, poprzez prezentacje działalności artystycznej uniwersytetów trzeciego wieku, festyn „Zdrowy styl życia w wieku senioralnym” aż po koncert dedykowany Seniorom – uczestnikom II Forum w wykonaniu Pierwszej Damy Polskiej Piosenki – Ireny Santor. Zostanie ogłoszona i przyjęta Deklaracja Programowa II Forum.

Organizatorami II Kujawsko-Pomorskiego Forum Seniorów jest Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku, Kujawsko-Dobrzyński Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju KSW we Włocławku „Vladislawia”. Wszystkie wydarzenie w ramach Forum odbywać się będą w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku ul. Łęgska 28.

Szczegóły wydarzenia na www.ksw.wloclawek.pl

Skip to content