• 22 maja 2024 09:49
III Ciechociński Dzień Seniora - 18 maja

Już w najbliższą sobotę, 18 maja Głos Seniora zaprasza wszystkich Seniorów do udziału w III Ciechocińskim Dniu Seniora.

Święto rozpocznie się barwnym przemarszem uczestników pod tęczowymi parasolkami, symbolem wydarzenia. Parada wyruszy o godzinie 10:30 spod pomnika dra Romana Ignatowskiego. Stamtąd Seniorzy przejdą deptakiem i ulicą Zdrojową do Parku Zdrojowego, gdzie odbędzie się pozostała część imprezy.

W radosnym korowodzie będą brali udział m.in. słuchacze Uniwersytetu dla Aktywnych w Ciechocinku, uczestnicy Klubu Senior+ Niezapominajka, mieszkańcy, kuracjusze i turyści  w rytmie utworów granych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP w Wagańcu.

W muszli koncertowej przez cały dzień do godziny 20:00 nieprzerwanie będą odbywały się dedykowane Seniorom występy wokalne i taneczne lokalnych artystów. W międzyczasie będą miały miejsce rozgrywki sportowe w konkurencjach takich jak gra w petankę, rzut podkową, brydż, szachy czy nordic walking. W programie znalazły się również konsultacje kosmetyczne, pokaz ratownictwa medycznego oraz kiermasz wyrobów rzemieślniczych i rękodzielniczych. Na stoiskach zaprezentują się organizacje senioralne z regionu i firmy gastronomiczne. Obecny będzie również Głos Seniora – patron medialny wydarzenia.

Ciechociński Dzień Seniora to święto łączące pokolenia. Będzie to świetna okazja do integracji z tutejszym środowiskiem senioralnym.

Impreza jest otwarta i wszyscy chętni mogą wziąć w niej udział. Zaproszeni są zarówno mieszkańcy jak i turyści. Pamiętajcie – bawić można się w każdym wieku!

Organizatorem wydarzenia jest Miejsca Rada Seniorów w Ciechocinku.

Skip to content