• 22 maja 2024 11:28

Bieg BLOOD BROTHERS RUN

kwi 5, 2019
krew blood brothers run bieg krwiodastwo

Biegasz? Pomagasz!

Już jutro, w sobotę 6 kwietnia o godzinie 10:00, odbędzie się bieg Blood Brothers Run w Konstancinie-Jeziornie (w Parku Zdrojowym i jego pobliżu). W jego ramach odbędą się trzy biegi: na dystansie 2.5, 5 i 10 kilometrów. Organizatorami wydarzenia są Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi „Krewniacy” oraz Fundacja „Daj Głos” wraz we współpracy z ogólnopolską agencją DEM’a Promotion Polska.

Nie jest to zwyczajny bieg! Jest to impreza, która uświadamia biegaczom, jak ważne jest oddawanie krwi, a krwiodawcom – że aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Na starcie stanie ok. 1000 zawodników w czerwonych koszulkach z grupą krwi, by wspólnie promować ideę honorowego krwiodawstwa. Biegniemy jako wielka rodzina Krewniaków – ludzi, dla których zdrowie i życie ludzkie jest najwyższą wartością – mówią organizatorzy biegu. Pragną oni w tym dniu uczynić Konstancin-Jeziorną polską stolicą krwiodawstwa, a 6 kwietnia – Międzynarodowym Dniem Krewniaka.

Formuła zawodów na dystansie 2,5 km będzie swobodna i miała bardziej piknikowy charakter. Mogą w niej startować całe rodziny z dziećmi, Seniorzy oraz osoby niepełnosprawne, które będą mogły poruszać się wyłącznie na wózkach aktywnych.

Ambasadorami wydarzenia zostało szerokie grono celebrytów m.in. Małgorzata Lewińska, Marek Siudym, Michał Milowicz, Aleksandra Linda, Karolina Szymczak, Tomasz Włosok i wielu innych.

https://www.youtube.com/watch?v=5WHLFqZktOs
Skip to content