• 19 maja 2024 09:29

VI Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu

lut 20, 2019
plakat

Znamy już program VI Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 26 lutego 2019 r. w Rabce-Zdroju.

25 lutego 2019 r. (poniedziałek) o godzinie 17.00 rozpoczyna Senioriadę “Biesiada Góralska” przy muzyce (Przystań w Kabanosie – Spytkowice, wydarzenie z zaproszeniami). Biesiada potrwa do godziny 21.30.

Uroczyste otwarcie odbędzie się o godzinie 9.00 26 lutego 2019 r. (wtorek) w Amfiteatrze ul. Chopina 17. Od godziny 10.30 odbywać się będą konkurencje Senioriady: nordic walking, kręgle curlingowe na lodzie, turnieje brydżowy i szachowy, biegi, rzut śnieżkami, slalom i zjazd na dętkach. O godzinie 15.00 nastąpi zakończenie Senioriady również w Amfiteatrze ul. Chopina 17.

Akcje charytatywne podczas wydarzenia:

•  Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną –  koło w Rabce – Zdroju przygotowało stoisko z twórczością swoich podopiecznych, pieniądze zostaną przeznaczone na windy w budynku  Stowarzyszenia.

• W ramach akcji „Ratujmy Sanatoria dla  Dzieci” promowane będzie leczenie dzieci w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju.

Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się prawie 40 organizacji senioralnych i Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W konkurencjach wystartuje 450 uczestników.

Patronatami Honorowymi Senioriady są: Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku Wiesława Borczyk. Wydarzenie uzyskało wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego. Patronat Medialny nad wydarzeniem objął Głos Seniora.

Skip to content