plakat

VI Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu

Znamy już program VI Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady na Podhalu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 25 – 26 lutego 2019 r. w Rabce-Zdroju.

25 lutego 2019 r. (poniedziałek) o godzinie 17.00 rozpoczyna Senioriadę „Biesiada Góralska” przy muzyce (Przystań w Kabanosie – Spytkowice, wydarzenie z zaproszeniami). Biesiada potrwa do godziny 21.30.

Uroczyste otwarcie odbędzie się o godzinie 9.00 26 lutego 2019 r. (wtorek) w Amfiteatrze ul. Chopina 17. Od godziny 10.30 odbywać się będą konkurencje Senioriady: nordic walking, kręgle curlingowe na lodzie, turnieje brydżowy i szachowy, biegi, rzut śnieżkami, slalom i zjazd na dętkach. O godzinie 15.00 nastąpi zakończenie Senioriady również w Amfiteatrze ul. Chopina 17.

Akcje charytatywne podczas wydarzenia:

•  Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną –  koło w Rabce – Zdroju przygotowało stoisko z twórczością swoich podopiecznych, pieniądze zostaną przeznaczone na windy w budynku  Stowarzyszenia.

• W ramach akcji „Ratujmy Sanatoria dla  Dzieci” promowane będzie leczenie dzieci w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju.

Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się prawie 40 organizacji senioralnych i Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W konkurencjach wystartuje 450 uczestników.

Patronatami Honorowymi Senioriady są: Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, Prezes Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku Wiesława Borczyk. Wydarzenie uzyskało wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego. Patronat Medialny nad wydarzeniem objął Głos Seniora.