• 24 maja 2024 09:16

Dom Kultury Praga – PRASKIE SPOTKANIA – Robert Więckiewicz

lut 22, 2019
robert więckiewicz

26 lutego, wtorek, godz. 18.00 / wstęp wolny

Dom Kultury Praga, ul. B. Sawinkowa 2, Warszawa


PRASKIE SPOTKANIA – Robert Więckiewicz

Praskie spotkania z najwybitniejszymi artystami polskich scen teatru, opery, estrady i kabaretu, osobowościami ze świata kultury i mediów mają ponad 15 lat. Do tej pory DK Praga gościł prawie 200 osób, m.in. Gustawa Holoubka, Ninę Andrycz, Jerzego Stuhra, Agatę Kuleszę, Marcina Dorocińskiego, Małgorzatę Kożuchowską, Stanisławę Celińską. Spotkania mają charakter otwartej rozmowy z udziałem publiczności. Tym razem DK Praga zaprasza na rozmowę z wybitnym aktorem – Robertem Więckiewiczem, laureatem wielu prestiżowych nagród w kraju i zagranicą.

Gościa będzie “przepytywać” dziennikarz Radosław Mróz.

Robert Więckiewicz – aktor teatralny i filmowy, urodzony w 1967 w Nowej Rudzie, której jest honorowym obywatelem. Absolwent PWST we Wrocławiu.

Występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, warszawskich Rozmaitościach, Teatrze Narodowym, Teatrze Montownia, Laboratorium Dramatu, Teatrze Telewizji. Na ekranie Więckiewicz zadebiutował w 1993 roku w “Ferdydurke” Jerzego Skolimowskiego. Grał między innymi w filmach Feliksa Falka, Filipa Bajona, Juliusza Machulskiego, Tomasza Wiszniewskiego, Wojciecha Smarzowskiego, Jana Kidawy-Błońskiego, Grega Zglińskiego, Marka Koterskiego, Borysa Lankosza, Tomasza Bagińskiego, Adama Guzińskiego. Jego najgłośniejsze role to Socha w nominowanym do Oskara obrazie Agnieszki Holland „W ciemności”, Lech Wałęsa w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy – główny bohater filmu „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. 

Jest zdobywcą wielu nagród, m.in. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i aż czterech Orłów, Polskiej Nagrody Filmowej. Został też wielokrotnie uhonorowany przez publiczność i krytykę za granicą – min. w Courmayeur, w Setubal, Chicago, Tokio oraz przez Słowacką Akademię Filmową.


Jesienią 2018 roku miały miejsce premiery aż trzech filmów z Robertem Więckiewiczem w rolach głównych: „Kler” Wojtka Smarzowskiego, „Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka” i „7 uczuć” Marka Koterskiego.

wstęp wolny

informacja: Katarzyna Sajewicz / tel. 725 060 005 / k.sajewicz@dkpraga.pl
strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/290303061653827/
www.dkpraga.pl
fot. Rafał Masłow

Skip to content