• 19 maja 2024 10:12

Bydgoscy Seniorzy zagrali koncert charytatywny dla „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”

lut 4, 2019

Grupy artystyczne Naszego partnerskiego Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy zaprezentowały się w sali koncertowej „Copernicanum” UKW, podczas koncertu charytatywnego dla „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”.

W koncercie wzięły udział: Zespoły wokalne: „A-nutki” oraz „Okazjonalni”. Publiczność porwał duet wokalny w składzie: Krystyna Lepak i Grażyna Jabłońska. Były również skecze kabaretowe oraz występ Grupy Form Różnych „Trzeci oddech”, czyli małżeństwo Barbara i Tadeusz Kochańscy. Koncert charytatywny przygotowała i prowadziła Renata Repińska. W swoim wystąpieniu powiedziała o idei koncertu i zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

Po czym wszyscy w skupieniu wysłuchali piosenki Jacka Kaczmarskiego pt. „Modlitwa o wschodzie słońca”. Występy grup artystycznych przeplatane były wręczaniem prezentów za numerowane losy. Każdy uczestnik otrzymał los po wrzuceniu pieniążków do puszki na rzecz „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Puszki WOŚP wypełnione były prawie datkami prawie po brzegi. 
– Koncert charytatywny był niezwykły z uwagi na szlachetny cel oraz wysoki poziom artystyczny naszych słuchaczy. Uważam, że artyści KUTW mogliby prezentować się na wszystkich scenach teatralnych –mówi z dumą Krystyna Berg.

Skip to content