Krakowska Cricoteka zaprasza Seniorów

Zapraszamy więc do Cricoteki na spotkania pod patronatem Głosu Seniora, które zaplanowano w lutym i marcu, a także do zwiedzania wystawy Tadeusza Kantora i wystawy Marii Jaremy ponieważ seniorzy zawsze mają na nasze wystawy darmowy wstęp. 

19.02.2019 (wtorek), godz. 15.00

Wstęp wolny

Warsztaty cyrkowe – zajęcia ruchowo-koordynacyjne

Warsztaty cyrkowe to doskonały sposób na pobudzenie swojej kreatywności, poprawę koordynacji ruchowej czy pracę nad skupieniem, koncentracją i pamięcią ruchową. A przede wszystkim –  mnóstwo dobrej zabawy. Podrzucać będzie można chustkami, piłkami, maczugami i oraz spróbować sił w żonglerce. Oprócz tego będzie można poćwiczyć zabawy z rozkręcaniem wirujących talerzy na patykach, poeksperymentować z flower stickami, poiami i innym sprzętem cyrkowym.

Prowadzący: Tadeusz Dylawerski 

19.03.2019 (wtorek), godz. 15.00

Wstęp wolny

Pantomima

Czy słowo zawsze jest niezbędne? Czy można komunikować się za pomocą ruchu i gestu? A gdyby tak zrobić jakąś minę?  Co powiesz na udział w przygodzie z własnym ciałem, która przy okazji stać się może wyzwaniem artystycznym? Zapewnij swojemu ciału odrobinę niestandardowej rozrywki, ono z radością Ci się odwdzięczy! Podczas zajęć uczestnicy wykonają ćwiczenia i zabawy, które wzmocnią ich świadomość ciała i naturalną ekspresję. Wykonamy także etiudy – opowiemy świat bez użycia słów.

Prowadzący: Tadeusz Dylawerski 

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2–4, Kraków