• 19 kwietnia 2024 10:25

Integracja Seniorów z Bydgoszczy i Łodzi

gru 17, 2018

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy gościli 31-osobową grupę z Klubu Seniora z Łodzi. W planach wycieczkowych uwzględniono spacer po starówce, rejs stateczkiem po Brdzie, oryginalne muzea, a przede wszystkim główny punkt programu, spektakl w Operze Nova. Spotkanie integracyjne seniorów w Bydgoszczy było owocem udziału Haliny Dębińskiej i Bożeny Sałacińskiej w Forum Wizja Rozwoju, które odbyło się w czerwcu w Gdyni. Panie poznały się dzięki Prezesowi Stowarzyszenia Manko, Łukaszowi Salwarowskiemu, który ufundował seniorom bezpłatny przejazd do Gdyni. W czasie podróży zapadła decyzja o przyjeździe seniorów z Łodzi do Bydgoszczy.

 

 

Po przyjeździe seniorów do naszego pięknego miasta gośćmi zajęli się nasi „przewodnicy rodzinni”: Renata Repińska i Andrzej Zasada. Podzielili oni wycieczkowiczów na dwie małe grupy, aby każdy uczestnik miał lepszy kontakt z osobą oprowadzającą po mieście. Po zakwaterowaniu seniorzy z Łodzi spotkali się w hotelu z KUTW-owiczami. Nasi słuchacze przygotowali program artystyczny. Prym wiodła Elżbieta Rogowska, kierowniczka artystyczna Zespołu Teatralno-Kabaretowego „Teatrzyk”. Były skecze, występy grupowe, solowe, a nawet nowe duety. Swój debiut zaliczyła Maja Puchalska. Pięknie zaprezentowała się w duecie wokalnym z Jurkiem Witczakiem. „Na koniec spotkania Krysia Lepak zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania” – relacjonuje Bożena Lefelbajn, słuchaczka KUTW.

 

 

Przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW Bożena Sałacińska zadbała o to, aby każdy „łodzianin” otrzymał folder reklamowy o naszym mieście. „Kierowniczka Klubu Seniora otrzymała piękny album o naszym regionie” – mówi Jadwiga Obrzegiewicz z Bydgoszczy. Spotkanie było udane. Wszystkim podobała się integracja z bydgoskimi seniorami. Trudno było się rozstać. Już po zakończeniu i oficjalnych pożegnaniach jeszcze śpiewaliśmy piosenki i rywalizowaliśmy ze sobą w kategorii opowiadania dowcipów. Jestem przekonana o tym, że przyjedziemy do Bydgoszczy ponownie. „Po powrocie do Łodzi wspominaliśmy piękną Bydgoszcz, Muzeum Brudu i Mydła, rejs Brdą, zwiedzanie miasta z profesjonalnymi przewodnikami” – relacjonuje prezes Klubu Seniora z Łodzi, Halina Dębińska.

 

Tekst: Bożena Sałacińska

Zdjęcia: Bożena Sałacińska i Bożena Lefelbajn

Skip to content