• 20 kwietnia 2024 11:55

Patronat honorowy Policji nad projektem Stop manipulacji

sie 27, 2018

Z dumą donosimy, że nasza kampania Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji uzyskała honorowy patronat Komendy Głównej Policji.

 

Nad projektem patronat honorowy sprawują również m. in. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Marszałek Województwa Małopolskiego, oraz Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej Małgorzata Zwiercan.

 

Wszystkich zainteresowanych naszym projektem zapraszamy na naszą stronę.

 

SM

 

Byłeś kiedyś zapraszany na prezentację zestawów naczyń do gotowania, sprzętu medycznego, kompletu suplementów diety, czy innych kosztownych przedmiotów? Czy w trakcie pobytu w sanatorium byłeś zachęcany do zakupu drogiego sprzętu medycznego do samodzielnej rehabilitacji?

Chcesz wiedzieć więcej na temat technik sprzedaży i manipulacji stosowanych w trakcie sprzedaży bezpośredniej?

Słyszałeś, że ktoś z Twoich znajomych był na prezentacji i podpisał niekorzystną dla siebie umowę, a teraz nie wie, jak ją rozwiązać?

A może sam kupiłeś coś na kredyt w trakcie takiego spotkania i po powrocie do domu żałowałeś tej decyzji? Chcesz odstąpić od umowy?

Potrzebujesz pomocy? 

 

Stowarzyszenie Manko Głos Seniora we współpracy z Fundacją FAST – Teraz realizuje projekt, który jest skierowany do seniorów (ale nie tylko) i ma na celu szeroko rozumianą edukację w zakresie bezpieczeństwa ekonomicznego i prawa cywilnego. Wyjaśniamy metody pracy handlowców i pracowników specjalizujących się w prezentacjach i innych formach sprzedaży bezpośredniej. W ramach kampanii przewidujemy już niebawem organizowanie spotkań dla seniorów zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach na terenie 7 województw. Będziemy docierać z informacją tam, gdzie świadomość i wiedza na ten temat jest niewystarczająca i potrzebna.

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, gdzie przebiega granica pomiędzy rzetelną informacją, uczciwą sprzedażą i efektywnym marketingiem – a technikami stosowanymi w celu wywierania wpływu, presji i nieetycznej manipulacji? Zapraszamy do nadsyłania listów, esejów i opowiadań. Już wkrótce będziemy przyjmować zgłoszenia na warsztaty.

 

Projekt jest finansowany ze środków FIO co oznacza, że zarówno warsztaty szkoleniowe, jak i nasza pomoc merytoryczna będą dla uczestników całkowicie bezpłatne.

 

Szczegółowe dane dotyczące kampanii podamy niebawem. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony. A tymczasem, w najbliższym wydaniu ogólnopolskiego magazynu Głos Seniora i jego lokalnej edycji Rzeszowski Głos Seniora, będzie czekać na Was opis technik manipulacyjnych oraz relacja z konkretnego zdarzenia.

 

Skip to content