• 22 czerwca 2024 17:18

4F Półmaraton Praski 1 września, Warszawa

sie 26, 2018

Jako partner medialny wydarzenia Głos Seniora

zaprasza na 

Piąty Wieczorny 4F Półmaraton Praski 

 

Szybka i płaska trasa 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego, który odbędzie się 1 września w Warszawie, ma sprzyjać uzyskiwaniu rekordów życiowych. Tysiącom uczestników ubranych w koszulki z grafiką nawiązującą do praskiej architektury pomagać w tym zamierzają… czołowi krajowi długodystansowcy.

 

Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa to warunki idealne do biegu. A płaska, atestowana trasa, wytyczona arteriami prawobrzeżnej Warszawy tak, by sprzyjać dobrym wynikom, to już tradycja praskiej imprezy. Organizatorzy zamiast zapraszać „biegowych wyjadaczy” z Kenii czy Etiopii chcą, by o rekord życiowy mógł walczyć każdy z uczestników półmaratonu, jak i towarzyszącej mu 4F Piątki Praskiej. Stąd zaproszenie czołowych krajowych długodystansowców do tego, by wspierali amatorów.

 

Aktualny wicemistrz Polski w maratonie, a równocześnie najlepszy polski maratończyk minionych mistrzostw Europy w Berlinie Mariusz Gizyński w 4F Półmaratonie Praskim wystartuje w roli… pacemakera. Jak twierdzi czas w ten sposób podziękować kibicom i biegaczom, za wsparcie, jakie sam zwykle dostaje. Tym razem to on ma zamiar wspierać wszystkich tych, którzy w sobotni wieczór będą chcieli złamać czas 1:20.

 

W 4F Półmaratonie Praskim biegacze będą mogli liczyć na wsparcie pacemakerów w zakresie czasów od 1:20 do 2:20. O właściwe tempo w praskiej imprezie dbać będzie w sumie 31 zawodników.

 

Na dobry wynik liczy również nasz ambasador Głosu Seniora, Marek Pilch.

Pobiegnijcie z nami!

Pokażmy, jak wiele potrafimy!

Dla najlepszego Seniora i Seniorki, którzy pojawią się na mecie,

przygotowaliśmy niespodzianki. Liczymy na Was!

 

Program imprezy

19.00 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Piątki Praskiej

19:10 – Przejście do stref startowych

19:30 – Start 4F Piątki Praskiej

19:50 – Rozgrzewka dla uczestników 4F Półmaratonu Praskiego

20.05 –  Przejście do stref startowych

20:25 – Start 4F Półmaratonu Praskiego dla osób poruszających się na wózkach

20.30 – Start 4F Półmaratonu Praskiego

21.10 – Dekoracja zwycięzców 4F Piątki Praskiej

22:30 – Dekoracja zwycięzców 4F Półmaratonu Praskiego

22:45 – Dekoracja zwycięzców w kategorii osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach 4F Półmaratonu Praskiego

00:30 – Zakończenie 4F  Półmaratonu Praskiego i 4F Piątki Praskiej

 

 

Trasa

Wyruszymy z błoni PGE Narodowego i pobiegniemy Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręcamy  w al. Waszyngtona, następnie mijamy Saską Kępę, po czym ulicami Saską i Egipską będziemy zmierzać na Gocław. Miniemy jezioro Balaton, po czym ul. gen. Fieldorfa aż na Wał Miedzeszyński. Po nawrotce na wysokości ul. Kadetów szeroką i płaską prostą do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to ponownie wyjątkowe klimaty warszawskiej Pragi, m.in. ul. Zamoyskiego. Meta oraz miasteczko biegowe ponownie będą zlokalizowane na błoniach PGE  Narodowego. Tam też będziemy na Was czekać.

 

 

Oświetlone błonia stadionu, jedna brama startowa, ale… dwie mety. Naprzeciw finiszu półmaratonu znajdzie się bowiem meta 4F Piątki Praskiej. Godzinę przed półmaratończykami (o 19.30) na swoją trasę ruszą bowiem zwolennicy krótszego dystansu. Dla nich przygotowana została nowa, szybka i płaska trasa – doskonała tak na debiut, jak i na życiówkę. Z błoń PGE Narodowego będzie wiodła w kierunku ul. Zamoyskiego. Skręt w ul. Jagiellońską, potem w ul. Stefana Okrzei, a następnie na Wybrzeże Szczecińskie w kierunku mostu Poniatowskiego. Na agrafce biegacze zawrócą, pobiegną kawałek Wybrzeżem Szczecińskim, po czym skręcą w ul. Sokolą, która doprowadzi ich do ul. Zamoyskiego oraz mety przy Dworcu Stadion.

 

Limit uczestników dla półmaratonu wynosi 10 tysięcy, a dla biegu na 5 km trzy tysiące.

Zapisy i informacje na stronie organizatora.