Jarmark Kreatywności – Finał Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

 

W ostatni wrześniowy weekend czeka nas wielki finał

Międzynarodowego Dnia Osób Starszych

pod patronatem Głosu Seniora.

 

Z tej okazji Ogród Saski wypełni się gośćmi – liczymy na pobicie ubiegłorocznego rekordu 3 tysięcy uczestników.

Przybywajcie! Pokażmy razem, że jesień jest wielokolorowa!

 

Już od godz. 11.00 na wszystkich będą czekały atrakcje przygotowane przez organizatorów.

 

 

 

Ruch to zdrowie

Nie zabraknie okazji do aktywności fizycznej. Będziemy się uczyć chińskich ćwiczeń energetyzujących, poznamy co to joga śmiechu, odbędziemy trening Nordic Walking i weźmiemy udział w zawodach sportowych.

 

Nic o nas bez nas!

Wiedza i doświadczenie seniorów mogą mieć realny wpływ na kształtowanie społeczności dlatego Jarmark to bardzo dobra okazja do zapytania seniorów o ważne sprawy. Skonsultujmy wspólnie program wolontariatu senioralnego i zabierzmy głos w dyskusji w sprawie przywrócenia sieci oddziałów geriatrycznych w szpitalach. Porozmawiajmy o planach powiększenia Klubokawiarni Międzypokoleniowej. Wyczekujemy Waszych opinii.

 

W zdrowym ciele zdrowy duch

Uczestnicy tego wyjątkowego dnia będą mogli za darmo zbadać słuch, poziom tkanki tłuszczowej, glukozy czy zmierzyć ciśnienie. Porad dotyczących zdrowia będą udzielać lekarze, fizjoterapeuci i psychologowie. Będą też farmaceuci, którzy przekażą najnowsze zasady refundacji leków i zaproponują tańsze odpowiedniki kosztownych środków. Seniorzy będą też mogli skorzystać z zabiegów fizykoterapii z użyciem najnowszej generacji sprzętu rehabilitacyjnego.

 

Kącik kulturalny

Spotkamy się z literaturą, obejrzymy wernisaże prac plastycznych i fotografii wykonanych przez seniorów, weźmiemy udział w warsztatach plastycznych i przymierzymy się do udziału w spektaklach teatralnych. A może wykonamy rysunek sepią?

 

 Gimnastyka umysłu – rusz głową!

Aby rozruszać szare komórki sprawdzimy się w grach planszowych, ćwiczeniach pamięci i koncentracji czy mini-lekcji esperanto. Czekają także łamigłówki, które pobudzą kreatywność i samodzielnie myślenie.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Policjanci z Komendy Stołecznej podpowiedzą nam jak unikać czyhających na nich zagrożeń, a prawnicy udzielą bezpłatnych porad prawnych. Pracownicy Narodowego Banku Polskiego poprowadzą krótkie szkolenia z zakresu rozpoznawania autentyczności polskich banknotów. Specjaliści Sanepid-u zaproszą do udziału w warsztatach nt. zdrowego żywienia. Zbliża się jesień – grzybiarze będą mogli zobaczyć wystawę grzybów i właściwie zabezpieczyć się przed kleszczami w trakcie wypadów do lasu.

 

Oferty skrojone na miarę

Wystawcy na Jarmarku zaprezentują szeroką ofertę aktywności, usług i produktów odpowiadających na potrzeby osób starszych – od biur podróży, poprzez banki i kluby seniora aż po informacje, o co można się ubiegać w ośrodkach pomocy społecznej.

 

Niech żyje bal!

Nieodłącznym elementem święta seniorów są występy artystyczne i wspólna zabawa. Będziemy bawić się przy pokazie tańca orientalnego, popisach wokalnych laureatów festiwalu piosenki retro im. Mieczysława Fogga, aby na koniec rozgrzać parkiet podczas retro potańcówki i występu znanej wszystkim seniorom DJ Wiki.

 

 Małe co nieco

Nie zabraknie piknikowych smakołyków w przystępnych cenach jak i darmowej aromatycznej kawy.

 

 

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to nie tylko święto seniorów,

ale też ich rodziny, przyjaciół i sympatyków.

To okazja do podziękowania im za obecność, mądrość, doświadczenia i pogodę ducha,

którymi na co dzień się z nami dzielą.

Wszyscy są mile widziani!

 

Jesteś seniorem?

Przyjdź koniecznie i weź ze sobą bliskich – sąsiadów, znajomych, dzieci, wnuki.

Chcesz przyjść sam? Oczywiście!

Spotkasz tu mnóstwo ciekawych świata Seniorów takich jak Ty!

Jesteś bliskim seniora?

Weź go pod rękę i zaprowadź do Ogrodu Saskiego by wspólnie świętować jego Dzień.

 

Do zobaczenia 30 września w Ogrodzie Saskim!


My tam będziemy i Was również nie może zabraknąć!


Bądźmy razem w tym wyjątkowym dniu!