• 19 maja 2024 10:11

Powiat Prudnicki w Programie Ogólnopolska Karta Seniora

lip 26, 2018

Podczas „Prudnickiego Dnia Zdrowia”, który odbył się 23 czerwca br., oficjalnie zainaugurowano Program Ogólnopolska Karta Seniora w powiecie.

 

Powiat Prudnicki dołączył do Programu i otrzymał certyfikat Samorządu Przyjaznego Seniorom. Wydana została lokalna, prudnicka edycja Ogólnopolskiej Karty Seniora. Jej inauguracja miała miejsce podczas II „Prudnickiego Dnia Zdrowia” z udziałem naszego ambasadora Marka Pilcha, starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego, a także wiceburmistrza Prudnika, Stanisława Hawrona.

 

Przedstawiciel „Głosu Seniora” przekazał na ręce starosty prudnickiego certyfikat dla samorządu, gratulując przystąpienia do Programu.

 

Starosta Powiatu Prudnickiego Radosław Roszkowski

 

– Już prawie 200 tys. osób w całej Polsce jest posiadaczami Ogólnopolskiej Karty Seniora, a Powiat Prudnicki znajduje się w pierwszej setce samorządów, które przystąpiły do tego projektu. Tak jak magazyn „Głos Seniora”, karta ma aktywizować i edukować – podkreślał Marek Pilch.

 

Wspólnie ze starostą prudnickim oraz wiceburmistrzem miasta wręczyli oni karty powiatowej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora pięciu osobom, które jako pierwsze zdecydowały się na uczestnictwo w tym programie.

 

– Zwracamy się do seniorów, aby sami polecali instytucje, firmy, gabinety i sklepy, które posiadaczom kart będą oferować zniżki. Jest ich już 1300 w całej Polsce, a większość z nich wybrali sami seniorzy. Do projektu przystąpiły także duże firmy, jak uzdrowiska, czy tak znane kurorty jak Zakopane, również ośrodki w Bieszczadach i nad morzem. Wystarczy zachęcić do uczestnictwa w programie przedsiębiorców na swoim terenie, którzy w dłuższej perspektywie zyskają grupę lojalnych klientów, ponieważ seniorów cechuje przywiązanie do sklepów czy miejsc, z których usług korzystają – wyjaśniał Marek Pilch.

 

Pierwsi dumni posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora (od lewej)

 

 

Znaczącą korzyścią z przystąpienia do programu Gmina Przyjazna Senirom jest fakt, że sprawność funkcjonalna osób w przedziale wiekowym 60+ znacznie się wydłuża, jeśli są one aktywne (nie tylko fizycznie, ale także społecznie).


Nieodmiennie przy tej okazji zapraszamy również do zgłoszeń na wrześniowe V Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie nie tylko osoby indywidualne, ale również grupy zorganizowane. Na naszej stronie glosseniora.pl można dowiedzieć się o szczegółach wydarzenia. Zapraszamy!


 

Skip to content