• 24 maja 2024 08:08

Wycieczki do Rzymu – co musisz wiedzieć przed podróżą do Wiecznego Miasta?

Rzym jest jedną z najczęściej i najchętniej odwiedzanych stolic w Europie. Każdego roku przyciąga turystów z całego świata, którzy zakochują się w tym miejscu bez pamięci. To miasto posiada niezwykle bogatą i ciekawą historię, która sięga czasów antycznych. Przenieś się w czasie i zobacz na własne oczy najważniejsze atrakcje Rzymu. Zaplanuj wymarzoną wycieczkę już dziś.

Kiedy wybrać się do Rzymu?

Rzym jest piękny przez cały rok i każdy sezon ma swój klimat i urok. Są jednak miesiące, które będą przyjemniejsze na zwiedzanie miasta. Kiedy zatem wybrać się do Rzymu? Jeśli lubisz troszkę chłodniejsze temperatury oscylujące w okolicy 17-22°C, weź pod uwagę marzec, kwiecień październik i listopad. Będzie to idealny czas na zwiedzanie bez tłumów turystów. Osoby wolące cieplejszy klimat powinny rozważyć wycieczkę w okresie od maja do września. Temperatury wahają się od 24 °C do 32°C. Możesz spotkać wtedy więcej osób ze względu na to, że jest to sezon urlopów. Mimo wszystko każdy czas jest odpowiedni na podróż.

Dla kogo jest Rzym?

Rzym zachwyci przede wszystkim miłośników czasów starożytnych. Historia Cesarstwa Rzymskiego jest niezwykle ciekawa i miała ogromny wpływ na świat, w którym dzisiaj żyjemy. Dlatego też to miasto jest obowiązkowym punktem do zobaczenia, na mapie każdego pasjonata historii. Kolejną grupą, która zakocha się w tym niezwykłym miejscu będą osoby interesujące się architekturą i sztuką. W Rzymie znajdują się niezwykłe budowle oraz muzea pełne dzieł sztuki, które wzbudzą zachwyt w każdej artystycznej duszy. Nie można również zapomnieć o osobach, które uwielbiają włoską kuchnię. W stolicy Włoch znajdziesz wiele knajpek z pysznymi, tradycyjnymi potrawami. Nawet jeśli nie należysz do żadnej z powyższych grup, przekonaj się na własnej skórze dlaczego Rzym jest uwielbiany przez tylu ludzi.

Najważniejsze atrakcje Rzymu – co warto zobaczyć?

Spacerując uliczkami Wiecznego Miasta, na każdym kroku dostrzeżesz jego piękno. Do najważniejszych zabytków zalicza się przede wszystkim Koloseum. Jest to amfiteatr w którym podziwiano walki gladiatorów wieki temu. Niedaleko znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków starożytnego Rzymu – Forum Romanum. To właśnie tutaj znajdowało się centrum miasta, w którym odbywały się wszystkie najważniejsze publiczne i religijne uroczystości. Kolejnym ważnym punktem na mapie Rzymu jest drugi co do wielkości na świecie kościół rzymskokatolicki, a zarazem najważniejsza w Europie świątynia chrześcijańska – Bazylika św. Piotra. Ne można nie wspomnieć również o znanej na całym świecie Fontannie di Trevi. W przerwie od intensywnych wrażeń, wybierz się do Ogrodów Villa Borghese. Nawet w najbardziej upalne dni możesz podziwiać piękno Rzymu w cieniu drzew, w największym parku stolicy.

Rzym na city break

City break to krótki i treściwy wypad poświęcony zwiedzaniu miasta i jego najważniejszych atrakcji. Rzym jest miejscem o niezwykle bogatej historii i kulturze. Każdy podróżnik powinien zobaczyć na własne oczy dawną potęgę starożytnego świata. Wystarczy kilka dni, aby wczuć się w rytm życia Wiecznego Miasta, podążając śladami antycznych ruin, romantycznych zaułków i tętniących życiem placów. Podczas pobytu zobaczysz wszystkie najważniejsze miejsca i poznasz Rzym razem z przewodnikiem, który przybliży Ci historię miasta i odpowie na nurtujące pytania. Jeśli jednak wolisz podążać własnymi ścieżkami, możesz wybrać ofertę bez pilota i zwiedzić Rzym w swoim tempie.

Rzym to wspaniałe miejsce, które rozkochuje w sobie turystów z całego świata. Wybierz się na wycieczkę do Wiecznego Miasta i odkryj jego najważniejsze zabytki. Wybierz ofertę i zarezerwuj wycieczkę do Rzymu w ITACE już teraz.

Skip to content