• 24 maja 2024 08:48

MSM Energetyka pierwszą Spółdzielnią Przyjazną Seniorom!

maj 13, 2024 #Senior, #seniorzy

Miło nam poinformować, że do kampanii „Spółdzielnia Mieszkaniowa Przyjazna Seniorom” jako pierwsza przystąpiła MSM Energetyka w Warszawie! Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora oraz Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego. 24 kwietnia 2024 roku prezes MSM Energetyka, Grzegorz Okoński odebrał certyfikat z rąk prezesa Stowarzyszenia MANKO, Łukasza Salwarowskiego.

MSM Energetyka powstała w 1958 roku z inicjatywy 89 pracowników Ministerstwa Górnictwa i Energetyki oraz działaczy Związku Zawodowego Energetyków. Już w 1979 roku spółdzielnia liczyła niemal 28 tys. członków. Z kolei Obecnie MSM “Energetyka” administruje 260 budynkami mieszkalnymi liczącymi 18 982 lokali i 21 budynkami użytkowymi. Na koniec 2020 roku członkami spółdzielni było 20 952 osoby, co plasuje ją w gronie największych w kraju. W zasobach mieszka ponad 40 tysięcy osób, co piąty mieszkaniec Mokotowa.

W obrębie MSM Energetyka powstał Ośrodek Edukacji Kulturalnej „Sadyba”, który zrzesza wiele okolicznych społeczności – tym samym prowadzi swoją działalność w kontekście rozpowszechniania edukacji kulturalnej, sportu i rekreacji skierowaną zarówno do osób w wieku przedszkolnym, jak i seniorów. W programie znajduje się wiele form zajęć, które można dobrać do swoich preferencji.

„Spółdzielnia Przyjazna Seniorom” MSM Energetyka prowadzi 2 kluby seniora i Uniwersytet Trzeciego Wieku, których lokalizacje zostały przystosowane także do potrzeb osób starszych o ograniczonej mobilności. W trakcie zajęć seniorzy mogą rozwijać swoje pasje, rekreacyjnie spędzać czas i aktywizować się. Właśnie tam mają również możliwość zapoznać się z naszym ogólnopolskim magazynem „Głos Seniora” oraz materiałami edukacyjnymi z zakresu bezpieczeństwa drogowego, lekowego i konsumenckiego, aktywności fizycznej i psychicznej.

Od 1996 r. MSM ENERGETYKA wydaje dwumiesięcznik M-6, który ukazuje się 6 razy w roku: w lutym, kwietniu, czerwcu, sierpniu, październiku i grudniu – zawsze w drugiej połowie miesiąca. Dzięki naszej współpracy na jego łamach znajdą się też ww. informacje skierowane do seniorów.
M-6, drukowane w nakładzie 20 tys. egzemplarzy, dostarczane jest przez gospodarzy domów do członków spółdzielni. Spółdzielnia obejmuje swoim zasięgiem 7 mokotowskich osiedli. Są to osiedla: Sadyba, Stegny Południe, Sielce, Stegny Północ, Stegny Rożek, Idzikowskiego, Bernardyńska.

Współpraca ze Stowarzyszeniem MANKO

W ramach dołączenia do partnerów kampanii „Spółdzielnia Przyjazna Seniorom” w MSM Energetyka zostanie zorganizowany Dzień Seniora, podczas którego będą mieć miejsce m.in. bezpłatne wykłady i badania. Spółdzielnia otrzyma zaproszenia do udziału w pro-seniorskich wydarzeniach Stowarzyszenia MANKO tj. konferencja dot. polityki senioralnej czy XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie, które odbędą się już 6 września br., a w których weźmie udział 100-osobowa reprezentacja Spółdzielni Mieszkaniowej. Oprócz tego Spółdzielnia w ramach partnerstwa otrzyma także Ogólnopolskie Karty Seniora oraz największe czasopismo dla Seniorów w Polsce – Ogólnopolski Magazyn Głos Seniora. Będzie ona również otrzymywać – zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej materiały edukacyjno-aktywizacyjne z zakresu bezpieczeństwa konsumenckiego, lekowego, drogowego, aktywności fizycznej i psychicznej oraz zaproszenie do licznych – bo aż 8 konkursów edukacyjno-aktywizacyjnych.

Zostań Partnerem kampanii

Jako Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora serdecznie zapraszamy wszystkie spółdzielnie, aby dołączyły do kampanii „Spółdzielnia Mieszkaniowa Przyjazna Seniorom”, tak by osobom starszym w Polsce żyło się coraz lepiej. To kolejna inicjatywa, która wychodzi naprzeciw potrzebom seniorów.

Skip to content