• 24 maja 2024 08:45

Pożyczki na raty – przez Internet, czy w placówce firmy?

Obecnie pożyczki na raty są bardzo ciekawą alternatywą dla kredytów udzielanych przez banki. Warunki, które musimy spełnić do otrzymania pieniędzy, są mniej restrykcyjne. Potrzebujemy też znacznie mniej formalności, a cały proces przebiega szybciej. Możemy do tego starać się o pożyczkę ratalną na kilka sposobów. Postaramy się dziś sprawdzić, który jest najlepszy.

Pożyczki na raty czy kredyt w banku?

Dziś mamy wiele możliwości starania się o dodatkowe pieniądze. Zwykle najpierw przychodzi nam na myśl skorzystanie z usług banku. Istotnie, znajdziemy tam rozbudowane portfolio różnych kredytów i pożyczek. Trzeba się jednak liczyć z tym, że bank postawi nam sporo warunków. Musimy udokumentować swoje dochody. Te powinny pochodzić z pewnego – zdaniem banku – źródła. Osoby z umową o pracę na czas nieokreślony i dużą pensją mogą przebierać w propozycjach banku. Pozostali mogą mieć jednak problem ze spełnieniem wszystkich wymogów. Jeśli jednak bank zgodzi się pożyczyć nam pieniądze, możemy liczyć na całkiem wysokie kwoty i niezłe warunki spłaty.

Alternatywą jest skorzystanie z pożyczek na raty. W przeciwieństwie do kredytów, nie obowiązują wtedy niektóre przepisy (m.in. Ustawa o kredycie konsumenckim). W związku z tym produkt jest dostępny dla większego grona odbiorców. Bank i tak zawsze dokładnie prześwietli klienta – wymaga tego Prawo bankowe. Niezbędna jest więc dobra historia kredytowa i odpowiednia zdolność kredytowa.

Nierzadko najwygodniejszą i najłatwiej osiągalną opcją są więc pożyczki na raty dostępne poza bankiem. Je oczywiście również obejmują pewne przepisy, są natomiast o wiele mniej restrykcyjne. W związku z tym nie tylko otrzymamy pożyczkę szybciej, nie musimy też kompletować aż tylu dokumentów. Pożyczki na raty mogą być również dostępne dla osób z nieco mniejszymi zarobkami i z wielu różnych źródeł:

  • umowa o pracę
  • inne umowy (np. umowa o dzieło, umowa-zlecenie)
  • praca tymczasowa
  • emerytura lub renta
  • zasiłki
  • własna działalność

Jak dostać pożyczkę na raty?

Pożyczki na raty znajdziemy obecnie w portfolio banków i wielu innych instytucji. Najłatwiej otrzymać pozabankowe pożyczki ratalne. Po wybraniu jednej z propozycji możemy iść do placówki firmy pożyczkowej, a nawet złożyć dyspozycję telefonicznie. Niektóre firmy oferują też pożyczki w domu klienta – wtedy musimy po prostu umówić się na wizytę z przedstawicielem. Najwygodniejsze są jednak pożyczki na raty przez Internet. Możemy wypełnić wniosek w dowolnym momencie. Nie musimy do tego z nikim rozmawiać – wystarczy wpisać wymagane dane w formularzu na stronie internetowej.

Pożyczki ratalne w oddziale firmy

Najbardziej tradycyjną metodą wnioskowania o pożyczkę na raty jest po prostu odwiedzenie firmy pożyczkowej. Większe firmy mają sporo placówek, więc każdy może więc znaleźć punkt w dogodnej lokalizacji. Musimy jednak dostosować się do godzin otwarcia placówki i poświęcić na to trochę czasu.

Plusem jest natomiast fakt, że w otrzymaniu pożyczki pomoże nam doradca. Wystarczy uzgodnić kwotę pożyczki i termin spłaty i okazać dokument tożsamości. Po akceptacji wniosku możemy podpisać umowę i wyjść z pieniędzmi w ręce. Niestety, najczęściej nie możemy natomiast porównać propozycji firmy z konkurencją.

Pożyczki na raty online

Coraz więcej klientów wybiera pożyczki na raty przez Internet. To obecnie najpopularniejszy sposób – nie ma co się temu dziwić. Bez wychodzenia z domu możemy szybko wyszukać wiele ofert i porównać je ze sobą. Zrobimy to korzystając z komputera, a nawet na smartfonie. Możemy przy tym wspomóc się wyszukiwarką pożyczek, na przykład na stronie super-poztczka.pl. Pozwoli to zaoszczędzić czas i mieć szybki dostęp do wielu aktualnych propozycji różnych firm.

Obecnie pożyczki na raty w swoim portfolio mają dziesiątki, a może nawet setki firm w Polsce. Nie ma tu znaczenia, gdzie pożyczkodawca ma swoją siedzibę. Cały proces odbywa się w końcu online – od wybrania jednej z ofert, przez wypełnienie wniosku, aż po wypłatę środków na podane w formularzu konto bankowe. Co więcej, warunki spłaty pożyczki na raty online mogą być równie dobre, jak w przypadku kredytu w banku. Niektóre firmy pożyczkowe mają nawet ciekawą promocję – darmową pierwszą pożyczkę dla nowych klientów.

Ranking pożyczek na raty

Zastanawiasz się, skąd wziąć pożyczkę na raty? Wystarczy wejść na stronę https://super-pozyczka.pl/pozyczki-ratalne/ , gdzie znajdziesz listę najlepszych obecnie propozycji różnych firm. Przy każdej z nich od razu zobaczysz najważniejsze informacje:

  • dostępną kwotę pożyczki na raty (minimalną i maksymalną)
  • okres spłaty pożyczki
  • wieku pożyczkobiorcy
  • czas od akceptacji wniosku do wypłaty (to czasem nawet tylko 15 minut!)

Jeśli jedna z propozycji wydaje Ci się atrakcyjna, możesz też zobaczyć bardziej szczegółowe dane na temat firmy. Gdy się zdecydujesz, możesz od razu przejść do wniosku. Reszta formalności odbywa się już na stronie firmy pożyczkowej.

Darmowa pożyczka na raty – jak to działa?

Jak już wspomnieliśmy, najlepszą ofertą jest obecnie darmowa pożyczka na raty. Propozycja skierowana jest do osób, które nie korzystały jeszcze z usług danej firmy pożyczkowej. Dla pożyczkodawcy jest to więc forma reklamy. My możemy natomiast przetestować produkt i sprawdzić w praktyce, jak działa pożyczka. Przekonamy się o tym, jak bardzo skomplikowany jest wniosek i jak długo trzeba czekać na wypłatę środków. Trzeba jednak wiedzieć, że darmowa pierwsza pożyczka oznacza nieco mniejszą maksymalną kwotę. W jednej firmie z tej promocji skorzystać raz. Możemy natomiast poszukać podobnych ofert w kolejnych firmach pożyczkowych.

Skip to content