• 24 maja 2024 10:05

Motoryzacja to nie tylko dysponowanie własnym środkiem lokomocji. Dla wielu z nas to także styl życia, którego nieodłącznym elementem są wydarzenia, których celem jest spotkanie osób o podobnych poglądach, możliwość pochwalenia się najnowszym tuningiem, czy wreszcie wymiana najnowszych ploteczek na temat aktualnie obowiązujących trendów w branży automotive. Sprawdź, jakie wydarzenia motoryzacyjne czekają na nas w 2024 roku?

Z artykułu dowiesz się między innymi:

 • Jak sprawdzić numer VIN za darmo?
 • Co dzieje się na zlotach motoryzacyjnych?
 • Kiedy złoty samochodowe 2024?

Zloty dla zmotoryzowanych – czy warto w nich uczestniczyć? H2

Eventy motoryzacyjne są świetną okazją, by odkrywać najróżniejsze aspekty tej dziedziny życia, a także poznawać ludzi z nią związanymi. Pośród takich wydarzeń wyróżniamy:

 • zloty;
 • rajdy;
 • zawody sportowe;
 • targi;
 • pokazy.

I wiele innych.

Łatwo sobie wyobrazić, jakie emocje wśród pasjonatów budzą prezentacje potężnych monster trucków, czy widowiskowe pokazy stuntu motocyklowego. Przy okazji warto dopytać o możliwości, jakich dostarcza carVertical w kontekście sprawdzenia informacji dotyczących pojazdu, który planuje się nabyć w najbliższej przyszłości. Dzięki platformie uda się kupić pojazd w pełni sprawny, a już na pewno, nie będzie on kradziony.

Organizatorzy tego typu imprez dokładają wszelkich starań, by łączyć najróżniejsze atrakcje w jednym miejscu. Co ciekawe, spotkania fanów motoryzacji odbywają się praktycznie we wszystkie weekendy. Trzeba naprawdę się postarać, aby „opędzić” wszystkie. Nasze kalendarium ma na celu ułatwić to zadanie. Zaczynamy.

Kalendarium wydarzeń motoryzacyjnych 2024 – co, gdzie i z kim? 

Nie tylko w Europie dzieją się cuda przeznaczone dla kierowców i motocyklistów. Polska także obfituje w tego rodzaju imprezy, nie mniej imponujące, ale za to swojskie, nasze, może nieco przaśne, ale przecież na tym polega ich urok.

Aby ułatwić Wam dotarcie na każdą z nich, przedstawiamy chronologiczny spis mający wprowadzić Was do świata najpiękniejszych, najciekawszych i zarazem najbardziej spektakularnych imprez motoryzacyjnych w roku 2024.
Poznacie też przyczyny, przemawiające za tym, by te miejsca odwiedzić.

11.05.2024 – Youngtimer Party vol.2 

W maju dominuje duch sportowy, dlatego naszą listę wydarzeń otwiera Youngtimer Party, gdzie oprócz spotkań ze wspaniałymi ludźmi istnieje szansa wzięcia udziału w zdrowej, sportowej rywalizacji.

Youngtimery produkowane w latach 80-tych i 90-tych XX wieku są zbyt młode, aby zasłużyć na miano pojazdu zabytkowego, lecz z uwagi na metrykę i unikalność uważane są za wyjątkowe. Masz youngtimera? Pokaż go światu, a przy okazji spróbuj swoich sił w roli kierowcy rajdowego!

24 – 26.05.2024 FuoriConcorso 

Choć nazwa eventu brzmi nieco egzotyczne, propozycja skierowana jest do społeczności entuzjastów samochodów, uwielbiających spędzać czas w najbardziej znanych i luksusowych miejscach.

30.05.2024 Rajd Koguta 2024 z Oławy do Mrągowa 

Lubisz dłuższe trasy i pomaganie (przy okazji) innym? Jeśli tak, to impreza jest w sam raz dla Ciebie. Do pokonania jest cudowny szlak łączący Oławę z Mrągowem. Nie będziesz się nudzić! Na odcinku liczącym 570 km z pewnością przeżyjesz przygodę swojego życia!

13 – 16.06 2024 Classica Mierzęcin

Zlot połączony z rajdem, czyli dla każdego coś miłego. Classica Mierzęcin wpisała się w kalendarz imprez motoryzacyjnych już na stałe. Bazą będzie zabytkowy pałac w Mierzęcinie. Na gości czekają też: winnica, stadnina i przepiękny park. Uwaga! Przed głównym wejściem do pałacu odbędzie się konkurs elegancji, obecność obowiązkowa!

22.06.2024 Klasyczne Nowe Włochy 

Marzycie o podróży do słonecznej Italii? Cudze chwalicie, swojego nie znacie. Proponujemy zacząć zwiedzanie od Nowych Włoch… tych warszawskich. Mimo że impreza jest stosunkowo nowa, już zdążyła podbić serca fanów motoryzacji.

29 czerwca 2024 II Rogoziński Zlot Motoryzacyjny 

Przed lipcowym zastojem warto naładować akumulatory na II Rogozińskim Zlocie Motoryzacyjnym. Nie ma znaczenia, czy preferujesz auta klasyczne, zabytkowe, tuningowe, amerykańskie, czy może motocykle. Każdy znajdzie coś dla siebie, tym bardziej że w planach są konkursy:

 • Najładniejszy Samochód;
 • Najstarszy Pojazd;
 • Najgłośniejsze Car-Audio;
 • Najgłośniejszy wydech.

Wszyscy zgłoszeni uczestnicy otrzymają drobny upominek.
W trakcie trwania imprezy odbędzie się zbiórka na leczenie małego Mikołaja. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych.

24 – 25.08.2024 MotoClassic Wrocław

Wyjątkowa impreza motoryzacyjna organizowana w wyjątkowym miejscu! Serce Dolnego Śląska zaprasza! Spędź czas z nami w pięknym zamku Topacz. Piękna pogoda na MotoClassic jak zwykle gwarantowana.

20 – 22.09.2024 Retro Motor Show 

Tym razem zapraszamy na największe targi motoryzacji klasycznej organizowane w Polsce przez Grupę MTP.

24 – 27.10.2024 Auto e Moto d’Epoca

Dla wszystkich, którzy poczują niedosyt po Retro Motor Show, swoje zasoby udostępni Auto e Moto d’Epoca w niedalekiej Bolonii! Organizatorzy gwarantują słońce ciepło i całą masę piękna na targach.

9.11.2024 Rajd Tysiąca Liści H3

Dla wtajemniczonych r1000l.pl zyskał wierne grono wielbicieli w ubiegłym roku.

To już koniec naszego kalendarza. Ponieważ mamy dopiero pierwszą połowę roku, istnieje szansa, że pojawi się coś interesującego. W każdym razie trzymamy rękę na pulsie i damy znać, jeśli coś się zmieni.

Skip to content